Památky zdarma ve Vídni

Pokud cestujete nízkorozpočtově nebo se jen snažíte neutratit moc peněz, obyvatelé Vídně nám doporučili několik památek, které jsou zdarma a které stojí za návštěvu.

Zámecký park Belveder

Velkolepé barokní zahrady Belveder vskutku stojí za návštěvu. Jsou plné tryskajících vodních fontán, krásných soch a pestrobarevných květin, které si nejlépe vychutnáte v letních měsících.

Více informací

Hřbitov Sankt Marx

Starý a dnes již nepoužívaný hřbitov se nachází ve vídeňské čtvrti Landstraße. Přestože se na něm již nepohřbívá, turisté ho každoročně navštěvují, aby vzdali hold jednomu z nejznámějších hudebníků na světě.

Více informací

Théseův chrám

Bílý chrám v neoklasicistním stylu se nachází ve vídeňském parku Volksgarten na pozemku paláce Hofburg. Přijďte se pokochat jeho krásou, prohlédnout si některou z výstav, které se v něm pořádají, nebo se jen za horkých letních dní zchladit v jeho stínu.

Více informací

Dunajský kanál

Jste-li fanoušky pouličního umění, pak se projděte podél Dunajského kanálu (německy Donaukanal). Zdi po obou stranách kanálu jsou bohatě zdobené graffiti. Jestli se jedná o umělecká díla či nepříliš povedené čmáranice necháme na vás, v každém případě byste si tuto pestrobarevnou podívanou neměli nechat ujít!

Prátr

Kdo by neznal proslulé Vídeňské obří kolo? Na něj a na mnohem více se můžete přijít podívat do zábavního parku Prátr, který se nachází poblíž náměstí Praterstern.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko