Belveder

Belveder

K dalším úchvatným barokním zámkům ve Vídni se řadí také Belveder. Stavba pocházející z počátku 18. století, která se dělí na dva samostatné objekty (Horní Belveder a Dolní Belveder) se zároveň může pochlubit jednou z nejcennějších rakouských uměleckých sbírek, najdete v něm díla od středověku až po současnost.

Palác začal v letech 1714 –1716 stavět rakouský architekt Johann Lucas von Hildebrandt pro prince Evžena Savojského. Po jeho smrti zámek koupila Marie Terezie a později ho jako jedno ze svých sídel využíval také následník Rakousko-uherského trůnu František Ferdinand d'Este.

V prostorách paláce dnes sídlí rakouská galerie Belvedere. Ačkoliv zde můžete vidět díla od středověku až po současnost, jádro tvoří rakouská secese, zejména pak díla od slavného rakouského secesního malíře Gustava Klimta.

Prohlídku si můžete dopředu objednat na e-mailové adrese booking@belvedere.at nebo na telefonním čísle +43 1 795 57–333. Pro skupinky nad 10 členů je rezervace povinná.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Prinz Eugen-Straße 27
1030 Wien
Rakousko

Související obsah

Schönbrunn
Schönbrunn
Belveder
Belveder
Španělská dvorní jízdárna
Španělská dvorní jízdárna
Hofburg
Hofburg
Kostel svatého Karla Boromejského
Kostel svatého Karla Boromejského
Hundertwasserhaus
Hundertwasserhaus
Schönbrunn
Schönbrunn
Katedrála svatého Štěpána
Katedrála svatého Štěpána
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko