Nejlepší muzea ve Vídni

Pokud jste milovníky muzeí, přinášíme vám výběr toho nejlepšího, co byste ve Vídni neměli minout.

Uměleckohistorické muzeum

Uměleckohistorické muzeum ve Vídni se řadí mezi největší a nejvýznamnější muzea umění v Evropě. Nachází se v něm obrazová galerie, Císařská klenotnice, antická sbírka, egyptsko-orientální sbírka, sbírka vídeňských uměleckých předmětů, kabinet mincí, knihovna, sbírka hudebních nástrojů, zbrojnice, dvorní lovecká sbírka, muzejní archiv a Efezské muzeum. Jak vidíte, je rozhodně z čeho vybírat.

Více informací

Přírodovědecké muzeum

Jestliže vás více než umění zajímá příroda, určitě zvažte návštěvu vídeňského Přírodovědeckého muzea. Patří mezi největší a nejvýznamnější muzea na světě a zároveň je také největším muzeem v Rakousku. V muzeu zjistíte vše, co vás zajímá o historii Země.

Více informací

Albertina

Galerie Albertina je další vídeňské muzeum umění a se svými zhruba 50 tisíci kresbami, lepty a akvarely patří k největším sbírkám grafiky na světě. Galerie je součástí paláce Hofburg, chystáte-li se jej navštívit, nezapomeňte zavítat i do galerie Albertina.

Více informací

Muzejní čtvrť

Vídeňská muzea a umělecké sbírky jsou proslavené po celém světě a se svou rozlohou okolo 60 000 m2 patří mezi největší kulturní areály na světě. Kromě vědeckých a uměleckých sbírek zde najdete také množství restaurací, barů, kaváren a laviček k posezení a občerstvení.

Více informací

Sisi Museum

V císařských apartmánech paláce Hofburg se nachází muzeum věnované habsburské císařovně Alžbětě Bavorské přezdívané Sisi, plánujete-li tedy návštěvu Hofburgu, nezapomeňte se zde zastavit. V muzeu si můžete prohlédnout nejen portréty oblíbené císařovny, ale také její osobní předměty.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko