Uměleckohistorické muzeum

Uměleckohistorické muzeum

Uměleckohistorické muzeum ve Vídni se řadí mezi největší a nejvýznamnější muzea umění v Evropě. Nachází se v něm obrazová galerie, Císařská klenotnice, antická sbírka, egyptsko-orientální sbírka, sbírka vídeňských uměleckých předmětů, kabinet mincí, knihovna, sbírka hudebních nástrojů, zbrojnice, dvorní lovecká sbírka, muzejní archiv a Efezské muzeum. Jak vidíte, je rozhodně z čeho vybírat.

Muzeum vzniklo na popud císaře Františka Josefa I. a bylo poprvé slavnostně otevřeno v roce 1891. Budovu v neorenesančním stylu navrhnul německý architekt Gottfried Semper. Uměleckým dílem je i bohatě zdobený interiér samotného muzea, zdi jsou vykládané mramorem a zdobené štukem, zlatem a dekorativní výmalbou.

V muzeu se nacházejí díla velikánů jako byl Caravaggio, Jan van Eyck, Peter Paul Rubens nebo Rembrandt. K vidění jsou zde také císařské klenoty, šperky a mnoho dalších zajímavých sbírek.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Maria-Theresien-Platz
1010 Wien
Rakousko

Související obsah

Uměleckohistorické muzeum
Uměleckohistorické muzeum
Přírodovědecké muzeum ve Vídni
Přírodovědecké muzeum
Albertina
Albertina
Muzejní čtvrť
Muzejní čtvrť
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko