Albertina

Albertina

Galerie Albertina je další vídeňské muzeum umění a se svými zhruba 50 tisíci kresbami, lepty a akvarely patří k největším sbírkám grafiky na světě. Galerie je součástí paláce Hofburg, chystáte-li se jej navštívit, nezapomeňte zavítat i do galerie Albertina.

Galerie byla založena v roce 1776 a je pojmenována po svém zakladateli Albertu Sasko-Těšínském. Albert se svou manželkou Marií Kristinou začal sbírku budovat zakoupením více než tisíce mědirytin. Sbírku postupně rozšiřoval o díla tak významných umělců, jako byl Leonardo da Vinci, Raffael Santi, Rembrandt nebo Peter Paul Rubens.

V galerii Albertina můžete během celého roku zhlédnout stálé i speciální výstavy. Vystavená díla jsou vskutku rozmanitá, od děl klasických mistrů až po modernu a fotografii. V galerii se můžete kochat nejen kresbami a malbami, ale také sochařskými díly a architekturou.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Albertinapl. 1
1010 Wien
Rakousko

Související obsah

Uměleckohistorické muzeum
Uměleckohistorické muzeum
Přírodovědecké muzeum ve Vídni
Přírodovědecké muzeum
Albertina
Albertina
Muzejní čtvrť
Muzejní čtvrť
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko