Muzejní čtvrť

Muzejní čtvrť

Vídeňská muzea a umělecké sbírky jsou proslavené po celém světě a se svou rozlohou okolo 60 000 m2 patří mezi největší kulturní areály na světě. Kromě vědeckých a uměleckých sbírek zde najdete také množství restaurací, barů, kaváren a laviček k posezení a občerstvení.

Mezi zřejmě nejznámější objekty v areálu patří Leopoldovo muzeum. Dr. Rudolf Leopold byl vášnivým sběratelem umění. V muzeu se nachází největší sbírka děl secesního malíře Egona Schieleho na světě, kterou doplňují díla jeho učitele a vzoru Gustava Klimta. V Leopoldově muzeu se nachází také stálá expozice Vídeň 1900, která nabízí náhled do tohoto umělecky bohatého období.

Pokud jste příznivci moderního umění, určitě si nenechte ujít výstavní síň Kunsthalle. V bývalé barokní jízdárně najdete to nejlepší, co současné umění celého světa nabízí.

Na moderní umění se zaměřuje také mumok – Muzeum moderního umění, které vystavuje díla takových velikánů, jako byl Andy Warhol, Pablo Picasso, Yoko Ono nebo Piet Mondrian, zkrátka to nejlepší, co může 20. a 21. století nabídnout.

Jak se dostat na místo

Adresa

Museumsplatz 1
1070 Wien
Rakousko

Související obsah

Uměleckohistorické muzeum
Uměleckohistorické muzeum
Přírodovědecké muzeum ve Vídni
Přírodovědecké muzeum
Albertina
Albertina
Muzejní čtvrť
Muzejní čtvrť
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko