Co dělat ve Vídni

Co dělat ve Vídni

Vídeň je kouzelné město, které rozhodně stojí za to navštívit, ať už cílíte na určité památky, chcete chodit po nákupech, navštívit adventní trhy nebo se jen tak bezcílně potulovat ulicemi. Návštěvníkům toho nabízí spoustu, takže si na své přijde každý. I tak vám ale připomeneme pár věcí, které dělají Vídeň v očích turistů jedinečnou!

Jídlo

Vídeňská kuchyně je tak trochu směsicí všeho. Najdeme v ní prvky jak české, tak i maďarské a italské kuchyně. Je tedy ideální volbou pro všechny, kteří chtějí trošku vykročit ze své komfortní zóny a vyzkoušet cizokrajné jídlo, ale na exotiku se tak úplně necítí. Při návštěvě Vídně si určitě nenechte ujít tradiční vídeňský řízek a pokud milujete sladké, rozhodně vás potěší Sacher, štrúdl nebo ovocné knedlíky.

Tip Typická vídeňská jídla, která musíte ochutnat

Památky

Nenavštívit na výletě do Vídně ani jednu památku by byla veliká chyba, obzvlášť proto, že památky jsou ve Vídni doslova na každém rohu. Na své si přijdou milovníci historických paláců a zámků, muzeí, uměleckých galerií i sakrálních staveb, kterých je ve Vídni požehnaně. Pokud jich plánujete navštívit více, určitě zvažte pořízení jedné z turistických karet.

Nejlepší město pro život

Možná vás ani nepřekvapí, že byla Vídeň několikrát zvolena nejlepším městem pro život. Umístění se odvíjí nejen od politické stability a pocitu bezpečí, ale také od prostředí či kvality veřejné dopravy. Co se týká prostředí, je ve Vídni opravdu krásně. Historické budovy, parky a všude čisto a uklizeno, to všechno přispívá ke spokojenosti nejen místních obyvatel, ale také turistů.

Kavárny

Vídeň je také známá díky svým kultovním kavárnám. Některé jsou velké a honosné, jiné malé a útulné, některé moderní, z dalších na vás dýchne historie. Ve všech se ale servíruje skvělá káva a často i něco dobrého k tomu.

Cafe Hawelka
Cafe Hawelka
Cafe Central
Cafe Central
Kaffeefabrik
Kaffeefabrik
The Cake Tree
The Cake Tree

Kultura a hudba

Když se řekne Vídeň, většině lidí se vybaví divadlo a vážná hudba. Není divu. Ve Vídni působili ti nejlepší a nejznámější hudebníci světa, mezi nimi například Wolfgang Amadeus Mozart nebo Ludwig van Beethoven. Ve Vídni se také nachází spousta divadel, operních scén a koncertních sálů, takže chcete-li vyrazit za kulturou, těžko byste hledali vhodnější město.

Nepřehlédněte Slavní Rakušané

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Vídeň bezpečná?

Vídeň patří k nejbezpečnějším městům v Evropě. V centru se nemusíte vůbec bát. Dejte si jen pozor na případné kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy ve Vídni?

Skvělým způsobem pohybu po centru je chůze. Pokud je nevlídné počasí, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu.

Je MHD ve Vídni bezpečná?

Ano, ve Vídni můžete pohodlně a bezpečně jezdit městskou hromadnou dopravou. Dávejte si jen pozor na případné kapsáře.

Kdy navštívit Vídeň?

Vídeň lze navštívit celoročně. V letních měsících zde bývá hodně turistů a také vysoké teploty. Záleží na vašich prioritách.

Domluvím se ve Vídni anglicky?

Ano, ve Vídni se domluvíte velice dobře anglicky. Případné dotazy směřujte spíše na mladší a střední věk místních.

Co mám ve Vídni ochutnat?

Místní speciality. Vídeňský řízek, Císařský trhanec, Sachrův dort a Vídeňský jablečný štrůdl.

Je ve Vídni Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Vídně dostanu?

Ideálně letadlem, ale můžete použít také dobrého vlakového propojení se zbytkem Evropy.

Lze ve Vídni platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko