Nejlepší kavárny ve Vídni

Ať už jste znalcem kávy a chcete ochutnat výběrovou kávu nebo jste turisté, kteří chtějí vidět klasickou vídeňskou kavárnu, tak vězte, že místní nám dali tipy na kavárny pro všechny účely návštěvy. Podívejme se, co vídeňané doporučují.

Cafe Hawelka

Cafe Hawelka je kavárna s dlouhou historií. V roce 1936 ji založili manželé Hawelkovi. V 60. letech byla oblíbeným místem vídeňských umělců. Díky tomu se kavárna proslavila i v zahraničí a navštívilo ji mnoho známých osobností, mezi nimi například Andy Warhol nebo Grace Kelly. V této tradiční kavárně s jedinečnou atmosférou si můžete dát vynikající kávu i dezert a s odchodem nemusíte nijak spěchat, zavírá totiž až po půlnoci.

Cafe Central

Revolucionář, psycholog, pár spisovatelů a architekt přijdou do kavárny. Začátek vtipu? Ale kdeže. Tohle je Cafe Central, tradiční kavárna v srdci Vídně, kde si můžete dopřát vynikající kávu a sladké pečivo či zákusky. Chodili sem i tak významné osobnosti jako Sigmund Freud nebo Adolf Loos, přijďte tedy nasát tuto jedinečnou atmosféru i vy!

Kaffeefabrik

Tuto kavárnu ocení znalci kávy, jelikož zde mají vlastní pražírnu, a tak si zde praženou kávu můžete i přímo koupit.

The Cake Tree

Moderní útulná vídeňská kavárna se může pyšnit především, jak už napovídá její název, vynikajícími dorty. A když říkáme vynikajícími, rozhodně nepřeháníme. K dortu si samozřejmě můžete dát i výbornou kávu. Přijdete-li ráno, můžete si v The Cake Tree dát i něco k snídani, ať už máte rádi vajíčka, palačinky nebo jogurt. Žádný milovník sladkého by si návštěvu této kavárny neměl nechat ujít!

Vanillas

Po dlouhé procházce městem se můžete usadit v útulné vídeňské kavárně Vanillas. V horkých letních dnech jistě oceníte skvělou zmrzlinu, v zimě naopak kávu nebo horkou čokoládu. Hosté si často pochvalují pozornou obsluhu, příjemné ceny a útulný interiér, kde se budete cítit jako doma.

Vollpension

Na první pohled vás jistě upoutá originálně vyzdobený interiér s cihlovými stěnami a pohodlnými křesly a pohovkami. Do kavárny Vollpension si můžete zajít na výbornou kávu a zákusek nebo na snídani a pokud zrovna nemáte čas posadit se a vychutnat si dobroty v příjemném a originálním prostředí kavárny, můžete si je nechat zabalit a odnést s sebou.

Jonas Reindl

Stylová kavárna, která nabízí i sezení venku. Milá a profesionální obsluha vám připraví výbornou kávu i dezerty.

Dolce Pensiero

Jak už zřejmě tušíte, v kavárně Dolce Pensiero si pochutnáte zejména na italských specialitách, ať už se chystáte na kávu, kousek dortu, zmrzlinu nebo slanou či sladkou snídani. Návštěvníci si pochvalují zejména vynikající croissanty, které se doslova rozplývají na jazyku.

Cafe Sacher Wien

Do tradiční vídeňské kavárny se můžete vydat nejen na skvělou kávu a čaj, ale také na jednu z nejznámějších rakouských pochoutek –⁠ Sacherův dort. Z venkovních prostor kavárny, které jsou dostupné v zimě i v létě, si užijete krásný výhled na budovu Vídeňské státní opery. Pokud si chcete vychutnat pravou atmosféru Vídně, rozhodně byste sem měli zavítat.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko