Nejlepší památky ve Vídni, které musíte vidět

Dle rad místních obyvatel Vám přinášíme seznam nejvýznamnějších památek, které byste měli při návštěvě Vídně vidět na vlastní oči.

Schönbrunn

Jeden z nejhezčích barokních zámků Evropy, rakouské Versailles, jedna z předních vídeňských památek či bývalé letní sídlo rodu Habsburků, to všechno jsou přívlastky, kterými lze nazvat zámek Schönbrunn. Stavba pochází z první poloviny 17. století a od roku 1996 se nachází na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Více informací

Belveder

K dalším úchvatným barokním zámkům ve Vídni se řadí také Belveder. Stavba pocházející z počátku 18. století, která se dělí na dva samostatné objekty (Horní Belveder a Dolní Belveder) se zároveň může pochlubit jednou z nejcennějších rakouských uměleckých sbírek, najdete v něm díla od středověku až po současnost.

Více informací

Španělská dvorní jízdárna

Španělská dvorní jízdárna patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce ve Vídni. Nenechte se zmýlit, sice se jmenuje Španělská, ale nachází se ve vídeňské rezidenci Hofburg. „Španělská“ se jí říká proto, že lipicáni, kteří jsou zde trénováni, pocházejí ze Španělska. Španělská jezdecká škola patří do velké čtyřky světových jezdeckých škol.

Více informací

Hofburg

Palácový komplex Hofburg, jehož historie sahá až do 13. století, se se svými 16 křídly a 17 dvory řadí mezi největší palácové komplexy na světě. Dříve sloužil jako zimní sídlo Habsburků, od roku 1945 v něm sídlí prezident, Rakouská národní knihovna a několik muzeí.

Více informací

Kapucínská krypta ve Vídni

Kapucínská hrobka, nazývaná také císařská, se nachází pod kapucínským kostelem a slouží jako místo posledního odpočinku rakouské Habsburské a Habsbursko-lotrinské dynastie. Samotná stavba pochází z roku 1633, kdy v ní byli pohřbeni Anna a Matyáš Habsburský.

Více informací

Rakouská národní knihovna

Rakouská národní knihovna, dříve zvaná také Dvorská knihovna, sídlí v paláci Hofburg a se svými 7,4 miliony svazků je největší knihovnou v Rakousku. Její součástí je také Prunksaal, tedy Slavnostní sál, který se řadí k nejkrásnějším knihovním sálům na světě.

Více informací

Katedrála svatého Štěpána

Vídeňský chrám svatého Štěpána se řadí k nejvýznamnějším gotickým památkám v Rakousku. Ve velkolepé stavbě pocházející z 1. poloviny 12. století sídlí od 15. století vídeňští biskupové a později arcibiskupové. Jeho návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Více informací

Budova rakouského parlamentu

Sídlo parlamentu je velkolepá budova v centru Vídně, v níž dosud zasedají poslanci a konají se v ní významné státní ceremoniály. Původně v ní zasedal dvoukomorový parlament rakouské části Rakousko-uherské monarchie.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko