Nejlepší restaurace v Paříži

Zajímá Vás to nejlepší? To nejlepší jídlo v gastronomické Paříži? Pak jste tu správně. Pojďme ochutnat vrcholnou gastronomii v Paříži. Výběr je jen na Vás.

L’Arpége

Restaurace L’Arpége se pyšní třemi Michelinskými hvězdami a v roce 2016 slavili 30. výročí od vzniku restaurace. V této restauraci si pochutnáte na typických francouzských jídlech, ale zároveň i na těch evropských. Pokud jste vegetariáni, vegani anebo držíte bezlepkovou dietu, jste tu také vítáni. Pro návštěvu této restaurace si však naplňte peněženky, nepatří totiž mezi ty levnější. Pouze za hlavní chod dáte od 160 € do 220 € a u dezertu se nedostanete pod 40 €.

Le Meurice

Pokud po návštěvě Louvru dostanete chuť na luxusní oběd či večeři, určitě zavítejte do této restaurace, která se nachází v těsné blízkosti Louvru. Restaurace Le Meurice obdržela dvě Michelinské hvězdy a jejím hlavním šéfkuchařem je Amaury Bouhours, který se zaměřuje na francouzskou kuchyni.

Více informací

Hotel le Bristol restaurant a brasserie

Hotel le Bristol nabízí dvě varianty pro pohoštění. Ať už vyberete jednu či druhou, zaručujeme Vám velký gastronomický zážitek. První z nich je restaurace Epicure, která byla Michelinským průvodcem oceněna třemi hvězdami.

Více informací

Pierre Gagnaire

Restaurace nese název podle svého zakladatele a současně šéfkuchaře Pierre Gagnaire. Kuchařské umění tohoto šéfkuchaře bylo taktéž oceněno třemi hvězdami Michelinského průvodce. Zaměřuje se převážně na moderní francouzskou kuchyni, ale pochutnáte si zde i na té evropské.

Frenchie

Jestliže máte radši útulnější restaurace, rozhodně zavítejte do Frenchie. Nemyslete si však, že jde o malé obyčejné bistro. I tady se totiž mohou pochlubit Michelinskou hvězdou. Šéfkuchařem této menší restaurace je Greg Marchand, který svůj restaurant otevřel i v Londýně. Na to, že se řadí k luxusním restauracím, menu zde můžete získat už od 50 €.

Alain Ducasse au Plaza Athénée

Tato restaurace má filozofii přírodní kuchyně, kdy tato přirozená kuchyně respektuje původní chutě každého produktu. Restaurace, podle stejnojmenného zakladatele, nese také tři Michelinské hvězdy. Šéfkuchařem je Romain Meder.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie