Co dělat v Londýně

Co dělat v Londýně

Pokud nechcete celý výlet do Londýna strávit chozením po památkách, zkuste se na chvíli stát samotným Londýňanem. Zeptali jsme se místních obyvatel, co by Vám doporučili dělat v jejich rodném městě. Co Vám radí?

A jednou z nejvíce typických věcí pro Anglii je čaj. I v hektickém Londýně si odpolední tradici pití čaje dopřává skoro každý. Při servírování tradičního čaje zpravidla nechybí citron nebo mléko, sušenky a samozřejmostí jsou též sendviče. Nenechte se zmást, i v klidné londýnské čajovně jej mohou podávat už od tří hodin.

Nepřehlédněte Restaurace v Londýně

Ruchu velkoměsta můžete utéct do jednoho z královských parků, například Hyde Park a jeho Speaker’s Corner. Na malém stupínku zde může kdykoliv a kdokoliv vystoupit a jako řečník pronést, co mu leží na srdci.

Doporučujeme
Parky v Londýně
Parky v Londýně

A nemůžeme se nezmínit o Beatles. Liverpool totiž není jediným městem, kde lze obdivovat stopy této legendární anglické kapely. Cestujete ve čtveřici? Pak si na ulici Abbey Road udělejte stejnou fotku jako hvězdy 60. let. Možná Vám místní i prozradí, proč jeden ze zpěváků nemá na fotografii boty. Se všemi členy Beatles se lze vyfotit i v současnosti, a to v muzeu voskových figurín Madame Tussauds.

Tip Typická britská jídla a nápoje, které musíte ochutnat

Jako Brit nemůžete vynechat pravou snídani. Tuto kalorickou „bombu“ tvoří slanina, vajíčka, párky, fazole, houby a třeba toasty. A zapít ji můžete černým čajem s mlékem. Pokud Vám tahle vydatná snídaně nevystačí na celý den, zajděte do bufetů, tzv. All-you-can-eat, kde si můžete libovolně přidávat.

Portobello Road
Portobello Road
Number 10 Adam Street
Number 10 Adam Street
Leadenhall Market
Leadenhall Market
The Churchill Arms pub
The Churchill Arms pub

Londýn je městem literatury. A i když nejste úplný knižní labužník, atmosféra kdejakého starého antikvariátu Vás posedne natolik, že neodoláte a nějaký ten knižní titul si domů stejně odvezete. Každý zná červené doubledeckery, jen málokdo si však vzpomene na londýnskou lanovku, která Vám nabídne výhled na celý Londýn. S výhodnou Oyster Card ji máte dokonce levnější a nemusíte čekat v nekonečné frontě.

Nepřehlédněte Nejlepší památky v Londýně, které musíte vidět

Jako místní nemůžete vynechat pivo. Na to ostatně chodí většina pracujících až po pracovní době. Jestli si ale chcete sednout, vyrazte ještě předtím, než jim skončí. Posilněni tekutým chlebem se můžete rozplývat nad obrazy v galeriích a exponáty muzeí, které jsou povětšinou zdarma.

Ye Olde Mitre
Ye Olde Mitre
The Salisbury
The Salisbury
The Harp
The Harp
The Ivy House
The Ivy House

Opravdoví sportovní fanoušci si vyberou ideální termín a zajdou na fotbalové utkání třeba Chelsea nebo Arsenalu a na tenis do Wimbledonu. Pozornost si zaslouží i nový areál, který hostil předposlední letní olympijské hry.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Londýn bezpečný?

Londýn je bezpečné město, ale za tmy nedoporučujeme návštěvu čtvrtí Brixton, Hackney, Peckham a Newington.

Nejlepší způsob dopravy v Londýně?

Nejjednodušší přepravou je metro. Narazíte zde na hodně lidí, ale přepraví vás úplně po celém městě.

Je MHD v Londýně bezpečná?

Pokud se nepohybujete po setmění ve čtvrtích Brixton, Hackney či Newington, tak se rozhodně nemusíte bát cestování MHD.

Kdy navštívit Londýn?

Londýn lze navštěvovat celoročně. Nejpříjemnější počasí je zde od května do září. Ale i takový prosinec v Londýně je kouzelný.

Domluvím se v Londýně anglicky?

Ano, ve Spojeném království je úředním jazykem angličtina, takže nejen že se domluvíte, ale také se v angličtině skvěle procvičíte.

Co mám v Londýně ochutnat?

Mezi ikonická jídla patří Máslové kuřecí kari, Welsh Rarebit, Shepherd's Pie, Naan se slaninou a Skotská vejce.

Je v Londýně Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Londýna dostanu?

Ideálně letadlem na jedno ze šesti letišť. Kvůli zážitku doporučujeme Heathrow, které je největším letištěm v Evropě.

Lze v Londýně platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.