Nejlepší místa pro fotku v Londýně

Hledáte místa, kde svým snímkem oslníte na Instagramu? Nebo si jen chcete pro radost vyfotit něco pěkného? Nabízíme pár tipů na úchvatné stavby a dechberoucí výhledy, které stojí za fotku.

Nepřehlédněte Restaurace s výhledem na Londýn

Portobello Road

V době Instagramu se chtě nechtě snažíme na výletech ulovit tu nejlepší fotku. I v Londýně k tomu samozřejmě nahrávají určitá místa. Kromě nejznámějších turistických míst, můžete zapózovat před objektivem například ve čtvrti Notting Hill, přesněji na trhu Portobello Road.

Více informací

Number 10 Adam Street

Pokud se budete chtít na Instagramu pochlubit fotkou bytu, ve kterém bydlí premiér Velké Británie (číslo 100, Downing Street), nejste-li významný politik nebo novinář, určitě se Vám to nepovede. Naštěstí velice věrohodná kopie jeho dveří se nachází jen 5 minut od sídla předsedy vlády; Adam Street, číslo domu 10. Až na malé nuance jsou obě přední části baráků naprosto stejné. Pro zmatení přátel na internetu snímek tedy poslouží dostatečně.

Leadenhall Market

Návštěva Leadenhallského trhu se může zdát jako návrat do viktoriánské doby. Přestože obchody v tomto zastřešeném tržišti mohou být moderní, design navozující pocit starodávna s úspěchem dodržují. Na zachycení tohoto místa budete potřebovat širokoúhlý objektiv, jinak se Vám rozsáhlé a vysoké uličky nepodaří zachytit.

Více informací

The Churchill Arms pub

Působivou fotku můžete pořídit i nad dobrým pivem. Z dálky byste sotva poznali, že The Churchill Arms Pub je opravdu hospodou a ne pouhým zarostlým domkem na nároží. Fotografie tohoto místa nikdy nebudou stejné.

Více informací

Tower Bridge

Tower Bridge je asi jeden z nejznámějších visutých mostů na světě. Stojí nedaleko hradu Tower a spojuje londýnské City s městskou částí Tower Hamlets. V místě stavby vede pod vodou jedna z linek metra. Po mostě se můžete projít, projet doubledeckerem, objednat si tour s průvodcem a dostat se i na horní lávky nebo si jen sednout na břeh Temže a pozorovat okolní ruch.

Více informací

St. Paul’s Cathedral

Katedrála sv. Pavla je druhou největší církevní stavbou v Evropě. Současná katedrála pochází ze 17. století. Jejím architektem byl slavný Christopher Wren, jehož epitaf na kryptě poukazuje, že celá katedrála je jeho pomníkem. A historicky je již pátým kostelem na tomto místě, přičemž první byl postaven v roce 604. Sídlí v ní londýnský biskup, i přesto si ji ale můžete prohlédnout nejen zvenku, ale také zevnitř. Vstupné se pohybuje kolem 18 liber a určitě stojí za zakoupení.

Více informací

Sky Garden

Nejvýše položená veřejně přístupná zahrada v Londýně nabízí 360stupňový výhled na město. Přestože je vstup do zahrad volný, musíte si jej zarezervovat na jejich webových stránkách. Nevěšte hlavu, když se do rozhledny nedostanete ve Vámi vybraný čas.

Více informací

God’ Own Junkyard

V této místnosti nepoznáte, zda je venku den či noc. Nemá okna, ale přesto je po celou dobu prozářená světlem. Vlastník tohoto muzea a zároveň obchodu s neonovými nápisy a svítícími výzdobami svůj byznys začal na Hollywoodu, kde připravoval odvážné scény pro filmové režiséry. V obchodě se můžete do nekonečna fotit, pročítat často pikantní nápisy nebo si dokonce nějaký neonový transparent odvézt domů a vyzdobit si s ním například ložnici.

Neal’s Yard

Většina domů v Londýně budí buď studený a tmavý dojem, nebo je příliš moderní a odráží jen odstíny šedé. Drobná ulička Neal’s Yard vypadá, jako by ji někdo nakreslil. Místo je pojmenováno po alternativním aktivistovi a podnikateli, který v roce 1976 koupil jeden z řadových domků, aby z něj udělal skladiště pro nedaleký trh.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa