Noční život v Londýně

Noční život v Londýně

Nikdy nespící Londýn je plný mladých lidí, a tak patří na noční život knejbohatším evropským městům. Svůj volný čas s kamarády můžete strávit ve více než 5000 více či méně známých hudebních nebo tanečních klubech a barech. V centru jsou tato místa dost drahá; jen za vstup zaplatíte 25 liber, a to bez drinků.

Nejlepší způsob, jak na večerní zábavě ušetřit, je tedy najít nějaký podnik spíše na periferii města a pití si koupit v supermarketu a naplno si ho užít ještě před náročným večerem. Dovnitř Vás s ním totiž nepustí.

Taneční kluby v Londýně

V Londýně se nachází několik barů, které kromě své žánrově rozmanité hudby nabízí i zajímavý zážitek pro svou polohu. Protančit noc tak můžete na střeše mrakodrapu i 10 metrů pod zemí. Podle místa konání se samozřejmě liší i druh hudby, kterou budete během party poslouchat. {tip:907:places} Ne každý taneční klub ve městě má striktně určeno, který druh muziky preferuje. Snažte se tak sledovat program Vámi vybraného podniku. Může se Vám totiž stát, že v den Vaší návštěvy se zkrátka „netrefíte do svého vkusu“ anebo naopak dokonce vystoupí Váš oblíbený interpret či DJ.

Bary v Londýně

Londýn je multikulturní živé město plné mladých lidí, kteří po setmění ožívají. A mají také důvod, jelikož toto město nabízí obrovské množství barů a klubů, kde se mohou bavit. Po celém Londýně naleznete přes 5000 nočních klubů a barů.

Hudební kluby v Londýně

Noční život je jedním z hlavních rysů Londýna a nejen v centru můžete navštívit nespočetné množství nočních podniků, mezi které samozřejmě patří i hudební kluby. Nejčastější žánry, které v nich můžete slyšet jsou funky house, hip hop nebo R&B.

Vinárny a vinotéky v Londýně

Přestože v Londýně jednoznačně převládají hospody a bary, své klidné a oblíbené místečko si tu najde i fanoušek vín. Mnoho vinařství své produkty kupují od zahraničních vinařů, může se Vám tak stát, že si v Británii pochutnáte na víně z Vaší země.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Londýn bezpečný?

Londýn je bezpečné město, ale za tmy nedoporučujeme návštěvu čtvrtí Brixton, Hackney, Peckham a Newington.

Nejlepší způsob dopravy v Londýně?

Nejjednodušší přepravou je metro. Narazíte zde na hodně lidí, ale přepraví vás úplně po celém městě.

Je MHD v Londýně bezpečná?

Pokud se nepohybujete po setmění ve čtvrtích Brixton, Hackney či Newington, tak se rozhodně nemusíte bát cestování MHD.

Kdy navštívit Londýn?

Londýn lze navštěvovat celoročně. Nejpříjemnější počasí je zde od května do září. Ale i takový prosinec v Londýně je kouzelný.

Domluvím se v Londýně anglicky?

Ano, ve Spojeném království je úředním jazykem angličtina, takže nejen že se domluvíte, ale také se v angličtině skvěle procvičíte.

Co mám v Londýně ochutnat?

Mezi ikonická jídla patří Máslové kuřecí kari, Welsh Rarebit, Shepherd's Pie, Naan se slaninou a Skotská vejce.

Je v Londýně Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Londýna dostanu?

Ideálně letadlem na jedno ze šesti letišť. Kvůli zážitku doporučujeme Heathrow, které je největším letištěm v Evropě.

Lze v Londýně platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.