Jídlo a pití v Londýně

Jídlo a pití v Londýně

V Londýně se míchá velký počet kultur. Tím ho dělá jedinečným a potravinářskou scénu má velice rozmanitou. Na výběr máte od luxusních restaurací a pouličních jídel až po britské oblíbené fast foody nebo bary a tradiční hospody. V Londýně najdete doslova cokoliv, na co máte zrovna chuť. Jen se nesmíte bát vynechat zaběhnutá místa a v zákoutích uliček objevit skvosty, které znají převážně místní.

Restaurace v Londýně

Snad každý den se v Londýně otevře nová restaurace, nabídka i poptávka jsou vyrovnané. Po celém městě najdete prvotřídní podniky v luxusních domech, ale i malé restaurace s podobnou a levnější nabídkou v domku z viktoriánské doby. Kvůli multikulturní atmosféře se není čemu divit, že si zde můžete pochutnat na smažených cvrčcích hned vedle restaurace s tradičními fish and chips.

Hospody a pivnice v Londýně

Hospoda je taková britská instituce, a jak byste očekávali, kapitál je naprosto plný – velká zásoba prvotřídního piva významných i domácích pivovarů, nespočet druhů oblíbeného britského ginu a hlavně spokojení štamgasti, kteří do hospod vnáší tu pravou londýnskou veselou atmosféru.

Bistra v Londýně

Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem, jak se, na české poměry drahém Londýně, najíst, jsou bistra. Nabídka se většinou skládá z fast foodových jídel nebo z tradičních pochoutek asijské a italské kuchyně. Zrychlené město je na takové chvíle, kdy nestíháte, ale něco byste opravdu rádi zakousli, dokonale připraveno. Takové rychlé občerstvení se totiž nachází skoro na každém rohu.

Kavárny v Londýně

Znalce a milovníky kvalitní kávy jistě potěší, že přímo v Londýně funguje zhruba desítka světoznámých pražíren káv. Své výrobky poté nabízejí do kaváren celého města. Teď když je jasné, že si výborný šálek vychutnáte na mnoha místech Londýna, stačí si vybrat podle širší nabídky, zajímavého vzhledu nebo jednoduše podle Vaší polohy. Stejně jako u hospod totiž platí, že kdo hledá, najde.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Londýn bezpečný?

Londýn je bezpečné město, ale za tmy nedoporučujeme návštěvu čtvrtí Brixton, Hackney, Peckham a Newington.

Nejlepší způsob dopravy v Londýně?

Nejjednodušší přepravou je metro. Narazíte zde na hodně lidí, ale přepraví vás úplně po celém městě.

Je MHD v Londýně bezpečná?

Pokud se nepohybujete po setmění ve čtvrtích Brixton, Hackney či Newington, tak se rozhodně nemusíte bát cestování MHD.

Kdy navštívit Londýn?

Londýn lze navštěvovat celoročně. Nejpříjemnější počasí je zde od května do září. Ale i takový prosinec v Londýně je kouzelný.

Domluvím se v Londýně anglicky?

Ano, ve Spojeném království je úředním jazykem angličtina, takže nejen že se domluvíte, ale také se v angličtině skvěle procvičíte.

Co mám v Londýně ochutnat?

Mezi ikonická jídla patří Máslové kuřecí kari, Welsh Rarebit, Shepherd's Pie, Naan se slaninou a Skotská vejce.

Je v Londýně Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Londýna dostanu?

Ideálně letadlem na jedno ze šesti letišť. Kvůli zážitku doporučujeme Heathrow, které je největším letištěm v Evropě.

Lze v Londýně platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.