Nejlepší památky v Londýně, které musíte vidět

Ačkoliv náš průvodce není o nejturistič­tějších místech, tak zkrátka jsou místa, která byste v Londýně neměli minout. Podívejte se na výběr místních obyvatel, jaká místa jsou, dle jejich názorů, nutností vidět.

London Eye

London Eye je se svými 135 metry jedním z nejvyšších konzolových pozorovacích kol na světě. V rámci designérské soutěže zde mělo stát pouhý rok a poté mělo být přesunuto do odlehlejší části města. Londýňané si jej ale natolik oblíbili, že kolo stojí na svém původním místě od roku 1993 až dodnes.

Více informací

Madame Tussauds

Kdo by nechtěl potkat Einsteina, Chaplina nebo Charlese Dickense? V muzeu voskových figurín Madame Tussauds je to možné i dnes. Člověk se může projít po červeném koberci s Johnnym Deppem, poklonit se samotné královně nebo se vyfotit se Spidermanem. Na výběr máte ze 300 figurín.

Více informací

Tower Bridge

Tower Bridge je asi jeden z nejznámějších visutých mostů na světě. Stojí nedaleko hradu Tower a spojuje londýnské City s městskou částí Tower Hamlets. V místě stavby vede pod vodou jedna z linek metra. Po mostě se můžete projít, projet doubledeckerem, objednat si tour s průvodcem a dostat se i na horní lávky nebo si jen sednout na břeh Temže a pozorovat okolní ruch.

Více informací

Buckingham Palace

Dříve skromnější budovu nechal v 18. století postavit vévoda z Buckinghamu jako rodinný dům. O sto let později ji nechal do dnešní podoby zvětšit král Jiří IV. Pokud nejste panovník země, významný politik či zaměstnanec paláce, do oficiálního sídla monarchie se bohužel nedostanete.

Více informací

Tower of London

Uprostřed moderní části Londýna, se jako náhodou nachází středověký hrad, ve kterém jsou uchovány korunovační klenoty, které zvenčí střeží strážci tzv. beefeateři. Tower of London je dokonce zapsán do světového seznamu památek UNESCO.

Více informací

Big Ben a parlament

Mezi dominantu Londýna patří Elizabeth Tower. Že ji neznáte? Určitě ano. Nachází se v ní snad nejznámější zvon světa – Big Ben. Po kom je zvon pojmenován, je záhadou. Jedna z teorií zmiňuje hlavního stavitele Sira Benjamina Halla, někdo věří, že nese název jméno po zápasníku Benjaminu Cautovi.

Více informací

National Gallery

Národní galerie se nachází v centru Londýna přímo na známém Trafalgarském náměstí. Byla založena v roce 1823 a obsahuje sbírku více než 2 300 obrazů z období od poloviny 13. století do roku 1900.

Více informací

Westminster Abbey

Na místě tohoto paláce stával původně křesťanský dřevěný kostelík. Ve 13. století jej nechal král Jindřich III. přestavět do gotické podoby, kterou má dodnes. Přestože se jedná o opatství, mniši v něm nežijí už dlouhá staletí a stavba slouží monarchii. Podle tradice se zde konají korunovace následníků trůnu, svatby v kruhu královské rodiny a pohřby významných osobností.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa