Nejlepší památky v Lisabonu, které musíte vidět

Pojďme se podívat na nejzajímavější památky, které můžete spatřit v hlavním městě Portugalska. Některé stojí obzvláště za návštěvu. Nejen, že vás nadchnou svojí historií a architekturou, ale také nabídnou i krásný výhled na město.

Castelo de São Jorge

Na jednom z lisabonských vrcholků naleznete hradby hradu Castelo de São, kde z se vám z nádvoří otevře nádherný výhled na červené střechy města a řeku Tejo. Je to skvělé místo pro pořizování panoramatických fotek či selfies.

Více informací

Carmo Convent

Ve čtvrti Chiado narazíte na tajemné ruiny gotického kláštera, jenž v roce 1755 poničilo zemětřesení. Nachází se zde také archeologické muzeum, kde uvidíte kapli s krásnými barokními dlaždicemi azulejos a různé prehistorické nástroje.

Lisbon Cathedral

Katedrála, která se často označuje jen „Sé“, je nejstarší kostel v Lisabonu a je zároveň jednou z největších ikon města. Byla postavena prvním portugalským králem Afonsem I. a dobrou zprávou je, že přímo u ní je tramvajová zastávka.

Belém Tower

Belémská věž, která byla postavena na začátku 16. století, je i díky své roli při ochraně portugalského pobřeží památkou světového dědictví UNESCO. Kombinuje gotickou a manuelskou architekturu, kterou přitahuje řadu návštěvníků.

Více informací

Praça do Comércio

Praça do Comércio, které je také nazývano jako Terreiro do Paço je jedno z nejkrásnějších a největších portugalských náměstí. Náměstí je ze třech stran ohraničeno budovami a z jedné strany řekou Tejo. V samotném středu náměstí se nachází dominantní socha krále Josefa I. z roku 1775.

Jerónimos Monastery

Klášter svatého Jeronýma, který je zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází nedaleko proslulé Belémské věže. Je postaven v manuelském stylu a jeho zdobné věže jsou jen důkazem jeho mohutnosti a monumentálnosti.

Více informací

Basílica da Estrela

Bazilika Estrela nebo též Královská bazilika se řadí k nejkrásnějším basilikám v Lisabonu. Vyniká svým barokním designem s dvojicí vyřezávaných věží. V interiéru se dočkáte dokonce i hrobky portugalské královny Marie I..

São Bento Palace

São Bento Palace je sídlem Shromáždění Portugalské republiky, tedy portugalského parlamentu. Tento neoklasicistní palác byl postaven v roce 1598 a nachází se v centrální městské čtvrti Bairro Alto.

Santuario Nacional de Cristo Rei

Dominantou Lisabonu je také obří socha Ježíše, kterou najdete jižně od centra města za řekou Tejo. Byla inspirována sochou Krista v Rio de Janeiru a nabízí krásný výhled na Lisabon.

Více informací

Padrão dos Descobrimentos

Padrão dos Descobrimentos je památník objevitelů, který tak připomíná slavnou éru mořeplavců. Najdete jej ve čtvrti Belém.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Portugalsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Portugalsko, ve kterém se město Lisabon nachází.

Přejít na průvodce Portugalsko