Nejlepší vinárny v Lisabonu

Pokud toužíte po vinárně, kde ochutnáte nejen skvělé víno, ale dostane se vám také skvělé a milé obsluhy, tak právě pro vás je následující výběr těch nejlepších míst. Podívejte se, kam vám místní doporučují vyrazit.

By the Wine

V By the Wine naleznete moderní a živé prostředí s interiérem tvořeným prázdnými zelenými lahvemi od vína. Můžete si zde objednat širokou řadu vín i vynikající speciality k jídlu.

Grapes & Bites

Pouhé dvě minuty od náměstí Luís de Camões se nachází sklep, který ukrývá kolem tisíce lahví vín. Od portugalských vín až po vynikající výběr vinho verde či portského. K vínu si můžete objednat i drobné občerstvení v podobě sýrů, uzenin, alheiry a mnoho dalšího.

BacoAlto

BacoAlto je sice malá, ale úžasná vinárna s vynikajícím vínem a úžasnou obsluhou. Majitel, který je velkým znalcem vína, je velice pozorný a přátelský. Kromě vína vás tu čeká skvělá sangria a úžasné tapas.

Portologia

Kousek od slavného náměstí Praça do Comércio najdete vinotéku, která se věnuje hlavně portskému vínu. Objevíte zde spoustu vín od malých výrobců i s možností ochutnávek. V pátek vás k degustaci čeká i vystoupení fado.

Antiga Wine Bar

Tato intimní restaurace nabízí širokou škálu vín společně s jídelním menu. Když k tomu přidáte skvělého majitele, který se jmenuje Julio Cesar, a jeho úžasný tým, budete se chtít při každé návštěvě Lisabonu vracet.

Prado Mercearia

Prado Mercearia nabízí organická, přírodní a biodynamická vína v retro prostředí, kde panuje kouzelná atmosféra. Zakoupit si zde můžete i dobré jídlo. Naším tipem je sandes of the day (sendvič z místních uzenin, který se denně mění).

Grau Douro Tapas & Wine Bar

Jakmile vstoupíte na toto místo, majitelé Oscar a Tania se o vás postarají naprosto královsky. Budou vás informovat nejen o víně, ale dostanete také kompletní vysvětlení o tom, co máte na talíři. Vše v nabídce je z domovského regionu majitele Douro.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Portugalsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Portugalsko, ve kterém se město Lisabon nachází.

Přejít na průvodce Portugalsko