Nejlepší bary v Kodani

V Kodani je velké množství stylových a dobrých barů. Často je tak obtížné se v nich vyznat a poznat, které stojí za to navštívit. Přinášíme Vám tipy od místních, podle kterých byste neměli tyto bary minout.

NOHO

NOHO je jedním z nejlepších kodaňských hangoutů a přestože zde můžete během dne popíjet fantastickou kávu, stojí za to navštívit také večer, kdy se pořádají pozdní večírky. NOHO často hostí nejlepší DJs ve městě a jeho výzdoba je jediná svého druhu. Bar má vibrace z New Yorku, s jasnými fluorescenčními značkami, výstřední stěnou pokrytou rostlinami a růžovým květinovým stropem v průmyslovém prostředí.

The Jane

Vstupte do světa, který voní cigaretovým kouřem, má skříňky plné lahví whisky a kde DJs hrají mix elektronických, popových i R&B tónů. Jane má fantastickou atmosféru doplněnou svíčkami a lampičkami.

Nr. 30

Tento bar je ideálním místem pro setkání nad sklenkou vína. Vinný lístek nabízí řadu výborných vín a v malé kuchyni Vám uvaří jednoduchá jídla z místních surovin. Zatímco je bar v zimních měsících romanticky útulný, v létě se kolem půlnoci před ním tvoří davy lidí se skleničkami vína.

Bo-Bi Bar

Málokteré místo je tak okouzlující jako právě tohle. Pochází z roku 1917 a jeho výzdoba ani návštěvníci baru, se od té doby moc nezměnila. Je to místo jak stvořené pro bohémy.

Godt Øl

Oceňované mikropivovary doslova mění Kodaň a proměňují Kodaň v pivařské město. Jedním z nejútulnějších míst, kde si můžete vychutnat skvělá piva, je právě Godt Øl. Nachází se na rohu nejvíce instagramerské ulice v Kodani – dlážděné Magstræde. Na čepu je vždy 12 piv, z nichž většina je dánská, plus vynikající výběr lahvového piva.

Kyros & Co

Třicetimístný podnik v Latinské čtvrti je místem, kde budete potřebovat rezervaci. Majitelem je Christian Tang, který přistupuje ke zdejším drinkům s velkou láskou. Vyhýbá se velkým značkám ve prospěch nealkoholických nápojů a destiluje několik destilátů „free-form“ přímo na místě s použitím exotických ingrediencí jako je čaj oolong či chmel.

Hviids Vinstue

Hviids Vinstue je jedním z nejstarších barů v Kodani, který se nachází v samotném centru Kodaně s překrásným výhledem na Národní divadlo, a který je otevřen již téměř 300 let. V této autentické hospodě můžete ochutnat lahodné jednohubky a studené pivo.

Jolene Bar

Tento bar je jedinečný svým charakterem. Nachází se na místě starého řeznictví, což dodává baru na jedinečnosti. S bezplatným vstupem a férovými cenami nápojů nic nestojí mezi Vámi a nezapomenutelnou nocí na tanečním parketu.

Kassen Bar

Kassen Bar je známý svými příznivými cenami a rychlými a chutnými nápoji. Řadí se tak mezi nejlevnější koktejlové bary v Kodani. Bar je známý pro své páteční Happy Hours mezi 14. a 22. hodinou a Vy si můžete dát dva nápoje za cenu jednoho.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko