Kam na snídani v Kodani

Říká se, že snídaně je základ dne. Zjišťovali jsme od místních obyvatel Kodaně, kam se vydat na dobrou snídani. Dostali jsme následující doporučení, se kterými se s Vámi chceme podělit. Tak vstávat a snídat.

Tip Kavárny v Kodani

Mirabelle Bakery

Mirabelle je skvělá kavárna, kde najdete náš nejoblíbenější chléb v Kodani. A to nemluvíme o croissantech, které jsou naprosto dokonalé.

Conditori La Glace

Conditori La Glace je nejstarší kavárna v Kodani. Jejich hlavním produktem je dort Sportskagen z roku 1891. Můžete si vybrat, zda si pochutnáte na cukrovinkách na místě, nebo si zákusky a koláče vezmete s sebou.

108 Café & Wine bar

V tomto baru najdete skvělou kávu a sladké pečivo k tomu. 108 je velmi malé místo. Nabízí pár stolků avšak vzhledem k tomu, že se nachází hned vedle nejznámějšího přístavu Nyhavn, je to místo vskutku magické. Stačí jen přejet most a ocitnout se tak uprostřed všeho svítícího. Happy Hours mají mezi 4–7pm.

Juno the bakery

Juno the bakery je malinké pekařství, u kterého ale můžete očekávat velkou frontu lidí, chteří chtějí uspokojit své chuťové pohárky stejně jako Vy. Musíte jen doufat, že na Vás vyzbydou fantastické croissanty.

Lille Bakery

Úžasné pekařství, které je možná trošku z ruky, ale rozhodně se vyplatí sem zajít. Navíc mají skvělou limonádu.

Lagkagehuset

Nejznámější síť pekáren v Dánsku, ve kterých musíte objevit skvělé skořicové šneky. A protože Dánové mají rádi marcipán, najdete tu mnoho výrobků s ním. Obzvláště marcipánové croissanty.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko