Jízdenky hromadné dopravy (MHD) v Kodani

Klasické veřejné dopravní prostředky jako metro, autobusy i vlaky jsou součástí integrované městské hromadné dopravy, a tak Vám na různé kombinace druhů přeprav vystačí jedna jízdenka. Pojďme se podívat, kde a jak si jízdenku obstarat.

Kde koupit jízdenku v Kodani

Před nástupem do dopravního prostředku si musíte zakoupit jízdenku, kterou zakoupíte v automatech, a to buď v hotovosti nebo kartou. K nákupu můžete také využít kiosků na vlakových stanicích metra. Pokud hledáte místo, kde koupit jízdenku na letišti, tak v příletové hale hledejte nápis DSB. Pokud se chystáte jet autobusem, můžete využít nákupu jízdenky u řidiče, avšak mějte u sebe drobné a připravte se na to, že bude trošku dražší.

Jelikož jsou autobusy, metro, vlaky, ale i vodní přívozy součástí integrované městské hromadné dopravy, můžete tak na na jeden lístek využít a kombinovat libovolný dopravní prostředek v rámci celého města.

Kupte si jízdenku z Vašeho smartphonu nebo online

Stáhněte si aplikaci DOT Mobilbilletter v App Store a Google Play a plaťte za vstupenky na cestách. Klepnutím na Indstillinger (nastavení) a poté Sprog (jazyk) vyberte anglickou verzi. Odtud si můžete vybrat požadované jízdné a zadat údaje o své kreditní kartě.

Platnost jízdenky

Jízdenka je platná 90 minut. Pokud se tedy do konce této doby stihnete vrátit zpět z Vaší cesty, nemusíte tak kupovat jízdenku zpáteční.

Kodaňská karta (City Pass)

Nechcete-li řešit zóny, tak si pořiďte kodaňskou kartu, protože tak získáte neomezenou přepravu v celém hlavním městě (včetně na / z letiště v Kodani). Kromě toho získáte zdarma vstup do více než 80 atrakcí a muzeí a slevy na několik restaurací, kaváren, vyhlídkové aktivity atd. Tata karta nabízí varianty platnosti v délkách 24, 48, 72 nebo 120 hodin. Kodaňskou kartu si můžete snadno předobjednat online a vyzvednout ji při příjezdu do Kodaně.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Kodaň bezpečná?

Kodaň je velmi bezpečné město. Přesto doporučujeme opatrnost před přistěhovalci v oblasti hlavního nádraží po setmění.

Nejlepší způsob dopravy v Kodani?

Doporučujeme chodit pěšky, ale nemusíte se bát použít městskou hromadnou dopravu. Naším tipem je určitě použití kola.

Je MHD v Kodani bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Kodaň?

Kodaň lze navštívit celoročně. Nejlepší počasí (okolo 23°C) vás tu čeká v období od května do září.

Domluvím se v Kodani anglicky?

Ano, domluvíte naprosto bez problému. Dánové mají výbornou angličtinu.

Co mám v Kodani ochutnat?

Určitě nějakou místní specialitu. Doporučujeme typický dánský smørrebrød. Jde o otevřený sendvič z tmavého žitného chleba.

Je v Kodani Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Kodaně dostanu?

Letadlem na mezinárodní letiště Kodaň – Kastrup. Případně můžete využít vlakové spojení.

Lze v Kodani platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá velice dobře platit platební kartou.

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko