Nejlepší památky v Barceloně, které musíte vidět

Při návštěvě jakéhokoliv města najdeme místa, která turista zkrátka musí navštívit. A to i přesto, že se na daných místech bude nacházet mnoho lidí a ceny nemusí být úplně odpovídající. Pojďme se podívat na ta nejznámější místa v Barceloně, která byste neměli minout.

Sagrada Família

Dosud nedokončený chrám Sagrada Família bezesporu patří k největším chloubám nejen Barcelony, ale i celého Španělska. Sagrada Família je dílem slavného katalánského architekta Antonia Gaudího, který svou práci na stavbě započal roku 1882. Dokončení se plánuje na rok 2026, tedy 100 let po smrti Gaudího a 144 let od začátku stavby.

Více informací

Park Güell

Mezi další velkolepé projekty architekta Antonia Gaudího patří také rozlehlý park Güell na svahu hory Turó del Carmel. Gaudího styl a jeho inspirace přírodou jsou patrné v každém detailu, ať už se jedná o domky, sloupořadí či jiné architektonic­ké prvky.

Více informací

Casa Batlló

Casa Batlló je velkolepá secesní vila na třídě Passeig de Gràcia v Barceloně, kterou nepostavil nikdo jiný než Antoni Gaudí. Ať už na vás tato budova zapůsobí jakkoliv, musíte uznat, že je vskutku nepřehlédnutelná a rozhodně patří mezi místa, která byste na výletě do Barcelony neměli minout.

Více informací

Castillo de Montjuïc

Castillo de Montjuïc je bývalá vojenská pevnost na vrcholu stejnojmenného kopce v Barceloně. Historie pevnosti sahá až do roku 1640, kdy byla započata její výstavba. Během španělské občanské války sloužila také jako věznice a mučírna, dnes se v ní nachází muzeum vojenské historie.

Více informací

Klášter Pedralbes

Gotický klášter Pedralbes se řadí mezi nejhezčí ukázky katalánské gotické architektury a zároveň patří k nejvýznamnějším barcelonským památkám. Pokud hledáte místo krásné na pohled a chcete se v horkých letních dnech zchladit, pak si klášter Pedralbes určitě nenechte ujít.

Více informací

Casa Milà

Casa Milà, známá také jako La Pedrera, patří mezi další vrcholná díla architekta Antonia Gaudího. Stejně jako Casa Battló se nachází na třídě Passeig de Gràcia. Jedná se o poměrně nezvyklou směsici secese, baroka a španělské gotiky. V roce 1984 byla budova zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Více informací

Palau de la Música Catalana

Palau de la Música Catalana je barcelonský koncertní sál, jehož autorem je významný katalánský architekt Lluís Domènech i Montaner. Stavba byla v roce 1997 zapsána na Seznam světového dědictví.

Více informací

Nemocnice Sant Pau

Nemocnice Sant Pau je komplex nemocničních budov v Barceloně. Stejně jak za koncertním sálem Palau de la Música Catalana za ním stojí katalánský architekt Lluís Domènech i Montaner. Obě budovy jsou považovány za jeho vrcholné dílo a obě se v současnosti nacházejí na seznamu světového dědictví.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko