Klášter Pedralbes

Klášter Pedralbes

Gotický klášter Pedralbes se řadí mezi nejhezčí ukázky katalánské gotické architektury a zároveň patří k nejvýznamnějším barcelonským památkám. Pokud hledáte místo krásné na pohled a chcete se v horkých letních dnech zchladit, pak si klášter Pedralbes určitě nenechte ujít.

Stavba kláštera byla zahájena v roce 1326 a trvala poměrně krátce, proto ji lze považovat za čistě gotickou bez příměsi jiných architektonických stylů. Klášter dodnes patří římskokatolickému ženskému řádu klarisek, který se považuje za ženskou obdobu františkánů, neboť jej také založil František z Assisi.

Součástí areálu kláštera je jednolodní kostel s hrobkou královny Elisendy, která do kláštera přišla po smrti manžela. Dále kaple archanděla Michaela, muzeum, rajská zahrada s renesanční kašnou. Původně byl klášter opevněný hradbami, ty se však zachovaly pouze ve fragmentech.

Určité části kláštera jsou veřejnosti přístupné od roku 1949. Více informací o klášteře včetně možnosti zakoupit vstupenky najdete na stránkách www.monestirpedralbes.barcelona.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Baixada del Monestir
9
08034 Barcelona
Španělsko

Související obsah

Sagrada Família
Sagrada Família
Park Güell
Park Güell
Casa Batlló
Casa Batlló
Castillo de Montjuïc
Castillo de Montjuïc
Sagrada Família
Sagrada Família
Casa Batlló
Casa Batlló
Kostel Santa Maria del Mar
Kostel Santa Maria del Mar
Casa Milà
Casa Milà
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko