Nejlepší restaurace ve Vídni

Toužíte po špičkové gastronomii? Pak Vám nabízíme řadu restaurací na té nejvyšší úrovni. Aby ve výběru nebyli jen restaurace s Michelinovou hvězdou, místní obyvatelé nám doporučili i restaurace, kde neutratíte celou výplatu a můžete si tak vybrat ze zajímavého mixu.

Steirereck

Restaurace Steirereck, rodinný podnik rodiny Reitbauerovy v srdci Vídně patří k tomu nejlepšímu, co může tato evropská metropole nabídnout. Pyšní se dvěma michelinskými hvězdičkami a řadí se mezi padesát nejlepších restaurací světa. Návštěva této restaurace pro vás bude bezpochyby nevšedním zážitkem s vynikajícím jídlem i vínem, rozhodnete-li se pro její návštěvu, určitě nebudete litovat.

Silvio Nickol

Další vídeňská restaurace, která se může pyšnit dvěma michelinskými hvězdami, je Silvio Nickol, pojmenovaná po jednom z nejlepších rakouských šéfkuchařů. Nachází se v hotelu Palais Coburg, jednom z nejluxusnějších hotelů ve městě. Jestliže máte rádi podniky na úrovni a návštěva luxusní restaurace je pro vás výjimečnou událostí, zvažte návštěvu také této restaurace.

Fabios

Jestliže si zrovna nepotrpíte na tradiční rakouskou kuchyni a preferujete italská jídla, jste tu správně. Můžete ochutnat vynikající jídlo i víno a dokonce si můžete dát i nejdražší potravinu na světě –⁠ lanýže. Návštěvníci si zde mimo kvalitních surovin a výborných pokrmů cení také přátelské a vstřícné obsluhy a krásného prostředí.

Elissar

Toužíte-li po troše exotiky, tak vám místní doporučují tuto skvělou libanonskou restauraci, kde na vás čeká nejen skvělé autentické jídlo, ale také krásné prostředí s milou obsluhou.

Mraz & Sohn

V této restauraci, která se může chlubit dvěma michelinskými hvězdami, vás čeká jedna z nejkreativnějších kuchyní ve Vídni. Přijďte a vychutnejte si výborné jídlo a víno v příjemném a pohodlném prostředí. Restaurace nabízí také vegetariánská a bezlepková jídla.

Zum Alten Fassl

Příjemná venkovní restaurace nabízí především tradiční rakouskou a středoevropskou kuchyni. Chcete-li se dobře najíst, ale nevyhledáváte zrovna nejluxusnější michelinské restaurace, pak vězte, že jste tu správně.

Wiener Rathauskeller

Tradiční rakouská jídla můžete ochutnat v samotném srdci Vídně, v restauraci, která se nachází přímo v budově radnice. Kromě toho si můžete také prohlédnout několik jídelních sálů či návštěvu restaurace rovnou spojit s prohlídkou radnice.

Restaurant Rote Bar

Tradiční rakouská kuchyně a vídeňské klasiky z toho nejlepšího od místních dodavatelů, to je restaurace Rote Bar v hotelu Sacher. Večer si navíc můžete kromě vynikajícího jídla a vína vychutnat také živou hudbu.

Veranda

Vídeňská restaurace Veranda nabízí to nejlepší z místních a sezónních potravin. Nabízí zejména tradiční rakouská a středoevropská jídla. Návštěvníci si zde kromě výborného jídla cení také vstřícné obsluhy a příjemného prostředí, které z návštěvy restaurace učiní vskutku skvělý zážitek.

Sixta Restaurant Bar

Sixta Restaurant Bar nabízí tradiční rakouskou a středoevropskou kuchyni včetně klasického vídeňského řízku, to všechno v příjemném prostředí a za příjemnou cenu. Návštěvníci si kromě jídla často chválí milou obsluhu a výběr piva či vína.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko