Co dělat s dětmi ve Vídni

Navštěvovat muzea, galerie a jiné historické památky je sice skvělé a určitě si z toho odnesete spoustu krásných zážitků, občas je ale třeba zařídit, aby výlet bavil i ty nejmenší. Ve Vídni naštěstí najdete spoustu míst, kam se dá vyrazit i s dětmi a kde se bude líbit celé rodině.

ZOO Schönbrunn

V parku vídeňského zámku Schönbrunn se nachází nejstarší zoologická zahrada na světě. V roce 1752 ji založil manžel Marie Terezie František I. Štěpán podle návrhu Adriana van Steckhovena. V roce 1906 se tam vůbec poprvé v Evropě povedlo rozmnožit slony. Dnes je možné v ZOO vidět například pandy velké. Zoologická zahrada u Schönbrunnu patří mezi 23 ZOO na světě, která tato zvířata, původem z Číny, chová. Pokud mají vaše děti rády zvířata, spojte návštěvu zámku s procházkou po místní ZOO.

ZOOM Kindermuseum

ZOOM Kindermuseum je dětské muzeum, které ze vzdělávání udělá neotřelou zábavu. Ve velkém areálu si děti mohou hrát, pozorovat, prozkoumávat a poznávat exponáty všemi smysly. Má několik zón rozdělených podle věku, takže se nemusíte bát, že je vaše dítě na návštěvu příliš malé nebo velké, hodí se zkrátka pro všechny.

Haus des Meeres

Ve výšce 50 metrů nad zemí se nachází střešní terasa akvária Haus des Meeres s kavárnou a barem, takže si kromě výhledu můžete vychutnat i šálek dobré kávy. Na terasu vede 192 schodů, takže se sice trochu zapotíte, ale výhled za to určitě stojí.

Dům motýlů

V secesním palmovém skleníku u paláce Hofburg si můžete prohlédnout všechny možné druhy pestrobarevných motýlů. Ve skleníku s jezírkem, vodopádem a tropickými rostlinami je stálá teplota vzduchu okolo 30 stupňů. Uvidíte zde volně poletující motýly, které v našich podmínkách nenajdete.

Prátr

Kdo by neznal proslulé Vídeňské obří kolo? Na něj a na mnohem více se můžete přijít podívat do zábavního parku Prátr, který se nachází poblíž náměstí Praterstern.

Více informací

Muzeum iluzí

Pokud vaše děti klasická muzea nebaví, tak se vsaďte, že tohle je určitě bavit bude. Najdete zde hologramy, zrakové klamy, tunel s vírem nebo zrcadlový sál. Interaktivní expozice s více než 50 iluzemi na dlouho zabaví nejen vaše děti, ale i vás.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko