Nejlepší muzea v Římě

Za více než 30 století historie tohoto města tamní muzea nahromadila obrovské sbírky z různých oborů. Pokud chcete vidět ty nejvýznamnější dochované památky, nabízíme přehled těch nejvýznamnějších muzeí v Římě, která byste neměli vynechat.

Vatikánská muzea

Hlavním lákadlem Vatikánkých muzeí je jistě samotná Sixtinská kaple s freskovou výzdobou od Michelangela, avšak v dalších přibližně 1400 místnostech, kaplích a galeriích naleznete mnohem víc. Přes 20 000 kulturních pokladů jistě nestihnete prozkoumat během jednoho dne, ale určitě zavítejte do Galerie map či prozkoumejte egyptskou sbírku.

Galerie Borghese

Galerie Borghese se nachází v areálu třetího největšího římského parku a nabízí působivý výběr renesančních a barokních uměleckých děl. Kardinál Scipione Borghese, jehož jméno galerie nese, byl vášnivým sběratelem umění a mecenášem Caravaggia a Berniniho; vybíral jejich díla a zahrnul je do své rostoucí sbírky.

Více informací

Kapitolská muzea

Na místě starověkého Kapitolu se dnes nacházejí Kapitolská muzea. Nacházejí se ve dvou budovách po obou stranách náměstí Piazza del Campidoglio, které spojuje podzemní tunel. Sbírka zahrnuje období od starověkého Říma až po renesanci.

Musei Capitolini

Musei Capitolini se nachází na náměstí Campidoglio. Jeho historie sahá do 15. století, kdy jej v podstatě založit papež Sixtus IV., který místu věnoval několik bronzových soch. Tím se Capitoline stává nejstarším muzeem na světě.

Více informací

Římské národní muzeum

Římské národní muzeum je rozmístěno po čtyřech budovách po celém městě; Diokleciánovy lázně, Palazzo Altemps, Krypta Balbi (Crypta Balbi) a Palazzo Massimo. Toto místo chrání jednu z nejkrásnějších a nejvzácnějších archeologických a uměleckých sbírek.

Více informací

MAXXI

MAXXI je zkratka pro národní muzeum a centrum současného umění a architektury v Římě. Autorkou je slavná architektka Zaha Hadid, která ostrými úhly a dynamickými křivkami vytvořila kontrast vůči antickým stavbám.

Galleria Nazionale d'Arte Moderna

V Národní galerii moderního umění se nachází největší italská sbírka umění 19. a 20. století. Měnící se trendy posledních dvou století můžete pozorovat na obrazech i sochách.

Národní galerie moderního umění

Pro milovníky spíše novějších kousků stojí za návštěvu Národní galerie moderního umění. Od roku 1883 nabízí jména jako Paul Cezanne, Claude Monet, Vincent van Gogh, Antonio Canova…

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie