Galerie Borghese

Galerie Borghese

Galerie Borghese se nachází v areálu třetího největšího římského parku a nabízí působivý výběr renesančních a barokních uměleckých děl. Kardinál Scipione Borghese, jehož jméno galerie nese, byl vášnivým sběratelem umění a mecenášem Caravaggia a Berniniho; vybíral jejich díla a zahrnul je do své rostoucí sbírky.

Můžete zde obdivovat úžasně expresivní mramorové sochy Giana Lorenza Berniniho, které se nacházejí snad v každé výstavní místnosti, nebo třeba sedm pláten od Caravaggia. Bohužel část výstavy byla v 19. století prodána Napoleonovi a nyní se předměty nacházejí v Louvre. To, co ve vile zůstalo, je vystaveno ve dvanácti místnostech. Několik z nich je věnováno umění z prvního až třetího století našeho letopočtu. Předběžná rezervace je kvůli velké popularitě místa nezbytná. Dospělý může umělecké artefakty obdivovat za 20 eur, děti mají vstup zdarma a pro osoby 18 až 25 let je vstup snížen na 9 eur. V pondělí je galerie zavřená, od úterý do neděle ale funguje od 8:30 do 19:30 h.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Piazzale Scipione Borghese
5
00197 Roma RM
Itálie

Související obsah

Vatikánská muzea
Vatikánská muzea
Galerie Borghese
Galerie Borghese
Kapitolská muzea
Kapitolská muzea
Musei Capitolini
Musei Capitolini
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie