Nejhezčí parky a zahrady v Paříži

Právě parků a zahrad je v Paříži obrovské množství a narazíte na ně prakticky všude. Nyní se podíváme na ty největší a nejznámější.

Tuilerijské zahrady

Historie těchto zahrad sahá až do 16. století a za tu dobu byly využívány i pro jiné účely než jen jako místo k odpočinku. Nachází se v samém srdci Paříže a je ideálním místem na pauzu po návštěvě Louvru, protože leží v těsné blízkosti.

Více informací

Lucemburské zahrady

Zahrady nesou název po stejnojmenném paláci, s kterým jsou propojeny a sídlí v něm místní senát. Zahrady jsou využívány místními studenty a zaměstnanci z okolí, ale i velkým množstvím turistů. Tyto zahrady si určitě zamilují i Vaše děti, na které zde čeká plno dětských hřišť, loutkové divadlo, ale i projížďky na ponících, fontány, a hlavně velký kolotoč. Zajímavostí je několik včelínů a i včelařská škola.

Champ de Mars

I kdyby to nebylo úplně Vaším záměrem, tak tento park navštívíte klidně i nevědomky. Ano, jedná se o ten táhlý park, který vede od Eiffelovy věže až k proslulé vojenské akademii. Akademií byl tento park dříve využívám jako cvičiště, ale dnes se zde konají všelijaké kulturní akce. Je to také místo velkolepého ohňostroje ke Dni federace, a to vždy 14. července.

Parc Monceau

Pokud hodláte navštívit Vítězný oblouk, tak si udělejte menší procházku a zavítejte právě do parku Monceau, který je postaven v anglickém stylu. Okolo něj leží luxusní domy a rezidence, na jejichž místech se dříve ještě rozkládal tento park.

Více informací

Parc André-Citroën

Že Vám je tento název nějak povědomý? Není se čemu divit. Ano je zde velká spojitost s automobily Citroen. Park se totiž jmenuje po zakladateli této automobilky a na jeho místě dřív stála její tovární hala. Park ležící na břehu řeky Seiny disponuje vyhlídkovým balónem, dvěma skleníky, umělým ostrůvkem, bambusovým lesíkem a mnoha dalšími zajímavostmi.

Botanická zahrada a její park

Historie tohoto místa sahá až do 17. století, kdy prošla různými úpravami a hlavně dvojnásobným zvětšením. Zajímavostí Botanické zahrady je, že její otevírací doba je celoročně pohyblivá, a to dle délky denního světla.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie