Vítězný oblouk v Paříži

Vítězný oblouk v Paříži

Každého českého turistu by tato památka měla potěšit. Hlavně z toho důvodu, že má odkaz na naši republiku ve spojitosti s bitvou u Slavkova. Po francouzském vítězství v této bitvě se Napoleon Bonaparte rozhodl postavit tento oblouk. Začátek jeho výstavby začal v roce 1806, jeho dokončení se však Napoleon nedožil. Oblouk byl dokončen v roce 1836, což je 15 let po jeho úmrtí. Oblouk leží na konci Champs Élysées – jedné z nejznámějších tříd Paříže, která končí právě u této stavby na náměstí Place Charles-de-Gaulle. Díky jeho poloze je dobrá dostupnost MHD.

Památka je přístupná celoročně, a to v letních měsících (duben-září) od 10:00 do 23:00 a v zimních měsících (říjen-březen) od 10:00 do 22:30 h. Plné vstupné je za 13 €, vstup zdarma je poskytnut osobám mladším 18 let, studentům EU do 26 let a handicapovaným. Vstup Vám umožní vidět uvnitř ležící muzeum o historii oblouku a přístup na vyhlídkovou terasu.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Place Charles de Gaulle
75008 Paris
Francie

Související obsah

Eiffelova věž v Paříži
Eiffelova věž
Vítězný oblouk v Paříži
Vítězný oblouk
Notre-Dame v Paříži
Notre-Dame
Pantheon v Paříži
Pantheon
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie