Turistická karta London Pass v Londýně

Hodláte navštívit během krátké doby co nejvíce možných památek a atrakcí? Určitě si pořiďte London Pass. Je to plastová kartička umožňující vstup až na osmdesát vybraných londýnských atrakcí. Podle svých možností si ji můžete vybrat mezi jednodenním, dvoudenním, třídenním, šestidenním či desetidenním London Passem.

Díky tzv. Fast Track Entry, tedy přednostnímu vstupu, se vyhnete nekonečným frontám, jednoduše je přeskočíte. Karta, z níž se odečítá slevou snížená částka, se aktivuje při prvním použití a deaktivuje se po vyčerpání denního limitu (max 90 liber za klasickou vstupenku za jeden den) nebo vypršení platnosti karty. Čím déle ji používáte, tím výhodnější je.

Zatímco jednodenní London Pass Vás bude stát 79 liber (děti 56), desetidenní Vás vyjde průměrně na 16 liber za den. Nejlevnější variantou je aplikace, kterou si jednoduše stáhnete do mobilu a obsluha pouze naskenuje vaše QR kódy. Pokud si budete jistější s hmotnou kartou, objednejte si ji online a vyzvedněte přímo v Londýně nebo si ji nechte s dostatečnou časovou rezervou poslat k Vám domů.

Díky téhle extrémně výhodné turistické kartě pohodlně navštívíte Tower of London, Tower Bridge, řadu muzeí, Kensingtonský palác nebo 310 metrů vysoký mrakodrap Shard.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Londýn bezpečný?

Londýn je bezpečné město, ale za tmy nedoporučujeme návštěvu čtvrtí Brixton, Hackney, Peckham a Newington.

Nejlepší způsob dopravy v Londýně?

Nejjednodušší přepravou je metro. Narazíte zde na hodně lidí, ale přepraví vás úplně po celém městě.

Je MHD v Londýně bezpečná?

Pokud se nepohybujete po setmění ve čtvrtích Brixton, Hackney či Newington, tak se rozhodně nemusíte bát cestování MHD.

Kdy navštívit Londýn?

Londýn lze navštěvovat celoročně. Nejpříjemnější počasí je zde od května do září. Ale i takový prosinec v Londýně je kouzelný.

Domluvím se v Londýně anglicky?

Ano, ve Spojeném království je úředním jazykem angličtina, takže nejen že se domluvíte, ale také se v angličtině skvěle procvičíte.

Co mám v Londýně ochutnat?

Mezi ikonická jídla patří Máslové kuřecí kari, Welsh Rarebit, Shepherd's Pie, Naan se slaninou a Skotská vejce.

Je v Londýně Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Londýna dostanu?

Ideálně letadlem na jedno ze šesti letišť. Kvůli zážitku doporučujeme Heathrow, které je největším letištěm v Evropě.

Lze v Londýně platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.