London Eye

London Eye

London Eye je se svými 135 metry jedním z nejvyšších konzolových pozorovacích kol na světě. V rámci designérské soutěže zde mělo stát pouhý rok a poté mělo být přesunuto do odlehlejší části města. Londýňané si jej ale natolik oblíbili, že kolo stojí na svém původním místě od roku 1993 až dodnes.

Postupnou rotací v jedné z 32 high-tech skleněných tobolek si během přibližně 30 minut prohlédnete neustále se měnící perspektivu Londýna. Pokud Vám dopřeje počasí, pohybuje se dohlednost až kolem 40 km. V každé kapsli Vám interaktivní průvodci umožňují prozkoumat kultovní památky hlavního města v několika jazycích. Svou jízdenku můžete také použít jako volnou vstupenku do London Eye 4D Experience. Londýn Vám pomocí multi-senzorických speciálních efektů (vítr, bubliny či zápach) doslova ožije na vlastní kůži. Čtyřminutovou show je ideální sledovat před samotnou vyhlídkovou jízdou.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Riverside Building
County Hall
South Bank
London SE1 7PB
Velká Británie

Související obsah

London Eye
London Eye
Madame Tussauds
Madame Tussauds
Tower Bridge
Tower Bridge
Buckingham Palace
Buckingham Palace
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa