Levné restaurace v Londýně

Člověk se nemusí stravovat v těch nejlepších restauracích a mít pocit, že se najedl kvalitního jídla. Lze se stravovat dobře a zároveň levně. A to dokonce i v Londýně. Máme pro Vás několik tipů od místních obyvatel, kde si pochutnáte za příjemnou cenu.

Zvláštní kategorií levného stravování je Chinatown. Londýnská čínská čtvrť je vyhlášená svými dobrými a poměrně levnými jídly typu “all you can eat“. Zaplatíte něco mezi maximálně 20 liber a můžete sníst doslova cokoliv, co se do Vás vejde. Jídlo Vám rádi připraví i s sebou a skvosty čínské kuchyně si tak můžete vychutnávat během objevování a obdivování této exotické kultury přímo v srdci Londýna.

Joe Public

Už jste někdy jedli na veřejných záchodcích? Podobný zážitek se Vám může stát v pizzerii Joe Public. Ta byla vystavěna na původních městských toaletách. Nabídka jídel a pití je napsaná na bílých viktoriánských kachličkách. To je asi jediné, co může naznačovat, že se tento fast food nachází v Londýně. Zbytek je inspirovaný čistě Amerikou.

Více informací

Rossella

Rossella je jednou z vzácných restaurací v Londýně, kde se můžete posadit a u toho se dobře a levně najíst. Útulné, rodinné italské místo se nachází jen pár set metrů od Hampstead Heath. Rossella je sousedská restaurace ve staromódním slova smyslu.

Více informací

Santa Maria

Když se majitelé Angelo a Pasquale rozhodli, že si v Londýně otevřou pizzerii, nemohli po celém městě najít ty správné italské ingredience. Své suroviny tak buď vytvářejí sami, nebo si je nechávají dovážet přímo z Itálie. Z importu pochází opravdu skoro vše – od pece po mozzarellu a mouku Caputo.

Více informací

Sutton and sons

S mušketami, ústřicemi Maldon a mořskými plody v nabídce se neřadí restaurace Sutton and Sons ke klasickým fast foodům. Ryby, které připravuje sám majitel podniku, Stoke Newington, kupuje od místních rybářů a nabízí pouze pivo z nedalekého pivovaru.

Více informací

What The Pitta Camden

Se třemi pobočkami v Londýně a jednou v Brightonu může být Pitta korunována jako král veganského kebabu. Místo klasického masového kebabu si zde ale můžete pochutnat jen na marinovaných kouskách sóji ve formě nugetek zabalených do domácího kebabového chleba. Jako přílohu můžete zvolit tzatziki, jogurt, čerstvý salát nebo humus.

Více informací

Meze Mangal

V roce 2013 došlo v této turecké restauraci k rekonstrukci. Výzdoba nyní zahrnuje dlouhé stoly, parketové podlahy a reflektory. Stále je to ale gril na dřevěné uhlí, který celému podniku dominuje. Z něj odcházejí hotová jídla jako bıldırcın (grilovaná křepelka) a patlıcan kebab (lilek s mletým jehněčím).

Více informací

Market Hall Victoria

Market Hall Victoria se za poslední roky stalo vyhledávaným a oblíbeným místem díky svým obchodům s jídlem. Je skvělou alternativou mezi Vaší peněženkou a kvalitní restaurací – jedení venku, žádná obsluha u stolů a nutnost objednat si pití. Složení obchodníků, kteří zde nabízejí svá jídla, se mění každých pár měsíců.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa