Nejlepší památky v Kodani, které musíte vidět

V Kodani naleznete řadu památek, které rozhodně musíte vidět. My jsme se zeptali místních obyvatel, aby pro Vás připravili výběr toho nejlepšího, co podle nich rozhodně nesmíte minout. Pojďme se na ně podívat.

Malá mořská víla

Malá mořská víla je považována za symbol Kodaně a z toho důvodu stojí za to se na ni zajít podívat. Tuto bronzovou sochu, která je inspirována pohádkou od slavného spisovatele Hanse Christiana Andersena, naleznete u břehu moře na promenádě Langelinie.

Více informací

Rundetaarn

Rundetaarn je věž, která byla postavena v 17. století s původním záměrem astronomické observatoře, kterou naleznete v úplném centru Kodaně. Věž je architektonickým projektem krále Kristiána IV. Dánského.

Více informací

Christiansborg Palace

Christiansborg, v současné době sídlo dánského parlamentu, je bývalý královský palác a později sídlo dánských králů, jehož současná podoba sahá do roku 1369. Celý palácový komplex najdete na poloostrově Slotsholmen.

Více informací

Københavns Rådhus

Københavns Rådhus, neboli budova radnice, představuje typickou skandinávskou stavbu z červených cihel. Otevřena je od roku 1905 a zaujme Vás svou impozantní velikostí.

Více informací

Nyboder

Nyboder jsou historické řadové domy, které nechal vystavět král Christian IV. pro rodiny námořníků. Tyto nekonečně dlouhé budovy jsou charakteristické svou žlutou barvou, která má v Dánsku své speciální označení.

Více informací

Rosenborg Slot

Zámek Rosenborg, který byl původně vybudován jako letohrádek v roce 1606 králem Kristiánem IV., se nachází v centru Kodaně. Současná podoba zámku se nese v nizozemském renesančním stylu.

Více informací

Elephant Gate

Elephant Gate je branou do pivovaru Carlsberg, což je největší pivovar v Dánsku. Byla vybudována v roce 1901 současně s pivovarem, a to architektem Vilhelmem Dahlerupem. Brána je pojmenována podle čtyř žulových slonů, kteří bránu lemují a nesou malou věž. Prostor nad branou původně sloužil jako vodárenská věž a bylinné silo.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko