Nejlepší hudební kluby v Kodani

Pokud máte náladu na živý koncert, tak jste tu správně. Zeptali jsme se totiž místních obyvatel Kodaně, do jakých klubů je nejlepší zajít. Ať už jste milovníky rocku či jazzu, v Kodani naleznete místa, kam se vyplatí nakouknout.

Vega

Vega je klub, který byl otevřen v roce 1996 a jenž je situován v historické budově z roku 1956. Je královnou nočního života v Kodani. Je vybaven velkým a malým koncertním sálem označovaným Big Vega a Little Vega. Seznam slavných jmen, která zde v průběhu let hrála, svědčí o své popularitě. Konaly se zde nejen tajné koncerty Prince a Davida Bowieho, ale i koncerty typu Björk.

Více informací

Rust

Tento klub patří mezi nejlepší kluby v Kodani a obzvláště byste sem měli zavítat, toužíte-li zajít na živý koncert. Má dlouhou historii od politické kavárny přes pochybný rockový klub až po současný stylový prostor. Specializací klubu je indie rock, elektronika a hip hop.

Více informací

Loppen Club

Loppen je klub, který pořádá koncerty všeho druhu již řadu dlouhých let. Prostředí je zde velmi neformální a najdete tu naprostý mix návštěvníků. Po koncertech na Vás čeká diskotéka a můžete začít tančit.

Jazzhus Montmartre

Jazzhus Montmartre se řadí k nejdůležitějším jazzovým klubům v Dánsku. Je ideálním místem pro poslech koncertů nejlepších národních i mezinárodních jazzových hudebníků.

La Fontaine

O tomto klubu se říká, že je nejstarším jazzovým klubem v zemi. Najdete jej v pěší zóně středověké čtvrti a je proslulý pro své nedělní noční jam session.

Mojo Blues Bar

V Mojo na Vás každý večer čekají bluesové koncerty s happy hour od 20. do 22. hodiny.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko