Památky zdarma v Barceloně

Barcelona je skutečně bohatá na zajímavé památky, které určitě stojí za to navštívit. Chápeme však, že návštěva tolika památek dokáže udělat v peněžence pěkný vítr, proto přinášíme tipy na několik památek, které lze navštívit zcela zdarma. I ty placené se dají za určitých podmínek navštívit bez placení vstupného, obvykle to bývá první neděli v měsíci, některé památky jsou poté zdarma pro vlastníky turistických karet.

Kostel Temple de Sagrat Cor

Novogotický kostel Temple de Sagrat Cor vévodí barcelonskému kopci Tibidabo. Jedná se o poměrně nový chrám, jeho stavba byla zahájena v roce 1902 španělským architektem Enricem Sagnierem a dokončena v roce 1961 jeho synem.

Více informací

Park Ciutadella

Pokud už vás unavuje ruch města a toužíte po odpočinku uprostřed zeleně, určitě navštivte největší barcelonský park Ciutadella. Kromě rostlin zde najdete také spoustu jezírek a fontán, z nichž tu největší nenavrhnul nikdo jiný než samotný Gaudí.

Více informací

Barcelonská katedrála

Barcelonská katedrála se nachází v historické gotické části města. Přestože její výstavba započala už na konci 13. století, dokončena byla až o sedm století později. Chrám je zasvěcen svaté Eulálii, která byla v Barceloně umučena v roce 303.

Více informací

Kostel Santa Maria del Mar

Barcelonský kostel Santa Maria del Mar ve východní části města je ukázkovým příkladem strohé katalánské gotiky. Stavba pochází ze 14. století a na svou dobu byla vystavěna velice rychle, totiž za pouhých 55 let.

Více informací

Vítězný oblouk

Třicet metrů vysoký a téměř osmadvacet metrů široký vítězný oblouk se nachází u vstupu do parku Ciutadella. Byl postaven pro světovou výstavu v roce 1888 a za jeho návrhem stojí katalánský architekt Josep Vilaseca i Casanovas.

Více informací

Městská radnice

V gotické čtvrti se mimo jiné nachází také budova barcelonské radnice zvaná Casa de la Ciutat. Na náměstí Plaça Sant Jaume, kde budova stojí, stávalo v římských dobách fórum, tedy místo, kde se lidé scházeli a diskutovali.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko