Parky v Barceloně

Kromě krásné architektury a rušných ulic najdete v Barceloně také spoustu krásných zahrad a parků. Některé na pohled připomínají spíše drobné lesíky, jiné mají podobu pečlivě udržovaných kvetoucích zahrad, krásné a lákavé pro návštěvníky jsou ale všechny.

Do parku můžete vyrazit na klidnou procházku, sledovat či poslouchat pouliční umělce, uspořádat piknik nebo se jen tak posadit do stínu stromů a odpočívat. Některé parky jsou tiché a klidné, jiné mohou být rušnější, místní i turisté sem rádi chodí po práci, schází se s přáteli nebo sportují.

Park Ciutadella

Pokud už vás unavuje ruch města a toužíte po odpočinku uprostřed zeleně, určitě navštivte největší barcelonský park Ciutadella. Kromě rostlin zde najdete také spoustu jezírek a fontán, z nichž tu největší nenavrhnul nikdo jiný než samotný Gaudí.

Více informací

Parc de les Aigües

Parc de les Aigües je městský park protkaný spletitou sítí mezi stromy, který se skvěle hodí ke klidným vycházkám. Je to ideální místo, kam vyrazit s celou rodinou, najdete v něm totiž také dětská hřiště a piknikové stoly.

Parc de Cervantes

Tento park vás jistě zaujme na první pohled. Může se pochlubit bohatou zelení a pestrobarevně kvetoucími keři. Největším klenotem parku je růžová zahrada, kterou byste si zejména v letních měsících rozhodně neměli nechat ujít. Čítá až 10 tisíc růžových keřů nejrůznějších druhů a barev pocházejících z různých koutů světa.

Jardines de la Tamarita

Park Jardines de la Tamarita vás přenese zpátky v čase. Je to ideální místo na odpočinek, zejména pokud hledáte klid a ticho, které vám mnohé městské parky nenabídnou. Při procházce parkem můžete obdivovat drobná jezírka, fontány a originální architekturu.

Park Güell

Mezi další velkolepé projekty architekta Antonia Gaudího patří také rozlehlý park Güell na svahu hory Turó del Carmel. Gaudího styl a jeho inspirace přírodou jsou patrné v každém detailu, ať už se jedná o domky, sloupořadí či jiné architektonic­ké prvky.

Více informací

Parc del Laberint d'Horta

Parc del Laberint d’Horta je nejstarší zahradou svého druhu v Barceloně, práce na ní totiž začaly už koncem 18. století. Její dominantou je bludiště, zahrada má však několik částí. V některých z nich narazíte na dechberoucí architekturu, zahradní jezírka či vodopád. Počet návštěvníků zahrady je však omezený, v jednu chvíli v ní může být pouze 750 lidí.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko