Vánoční trhy ve Vídni

Kdo by nemiloval vánoční trhy? Lákavá vůně ovoce a koření, sladký punč, stánky plné zboží s vánoční tématikou a především neodolatelná vánoční atmosféra. Vídeň je svými vánočními trhy pověstná, a pokud se ji chystáte navštívit během adventu, byla by obrovská chyba si je nechat ujít.

Vánoční vesnička u paláce Belveder

Pokud si chcete naplno užít vánoční atmosféru, navštivte vánoční vesničku u barokního paláce Belveder. V rozlehlé zámecké zahradě najdete působivý adventní trh s místními specialitami a řemesly, ze kterého si jistě odnesete nezapomenutelný zážitek.

Vánoční trhy u paláce Schönbrunn

Vánoční trhy s impozantním palácem Schönbrunn v pozadí je dokonalým místem, kam v období adventu vyrazit s celou rodinou. Kromě nespočtu stánků a ukázek tradičních řemesel tu najdete i vánoční dílničky pro děti a bohatý program, který si užijí děti i dospělí.

Vánoční trhy u vídeňské radnice

Neodolatelnou vánoční atmosféru nabídnou také vánoční trhy na náměstí Rathausplatz u vídeňské radnice. Spousta světýlek, stánků s dárky, ozdobami, dobrotami a punčem, nazdobenými stromy a uměleckými řemeslnými výrobky zaujme jistě každého.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko