Vídeň levně

Vídeň levně

Takový výlet do zahraničí, ještě k tomu do hlavního města, se může pěkně prodražit. Na vstupném a dopravě můžete ušetřit nákupem některé z vídeňských turistických karet, některé památky navíc občas nabízejí vstup zdarma, ale i tak vám určitě přijde vhod seznam míst, která můžete navštívit, aniž byste si museli kupovat lístky.

Parky

Mezi místa, kam se můžete vydat kdykoli a zdarma, patří samozřejmě parky. Ve Vídni je jich spoustu, jsou velké i malé, v centru i na okraji, ale krásné jsou všechny. Ať už je navštívíte na jaře, kdy se tráva zelená a květiny kvetou, v létě, abyste si odpočinuli ve stínu stromů, na podzim, kdy se barví listí, nebo v zimě, kdy stromy pokrývá vrstva sněhu, určitě nebudete litovat. Můžete jít do klasického parku, jako je například Schwarzenberg Park, nebo naopak navštívit upravenou barokní zahradu, jako je třeba ta u zámku Schönbrunn.

Nepřehlédněte Parky ve Vídni

Památky a kultura

Ačkoli se u vstupu do památek nebo na kulturní akce často platí vstupné, rozhodně to není pravidlem. Existují místa, která můžete navštívit zdarma během určitých dní v roce, i taková, na která se můžete zdarma podívat kdykoli. Ne všichni o tom ví, ale zdarma jsou například i prohlídky vídeňské radnice, a to každé pondělí, středu a pátek od 13:00, pokud si dopředu vyzvednete lístek.

Pokud máte rádi hudbu, v kostele svatého Petra se několikrát do týdne konají varhanní koncerty. Finanční příspěvky jsou samozřejmě vítané, ale nejsou povinné. Stejně tak můžete zajít na koncert pořádaný vídeňskou univerzitou Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, nicméně se raději dopředu na jejich webových stránkách (www.kug.ac.at) ujistěte, že koncert, na který se chystáte jít, je skutečně zdarma, nebývá to totiž pravidlem.

Doporučujeme
Památky ve Vídni
Památky ve Vídni

Vánoční trhy

Vídeň je svými adventními trhy skutečně proslulá. Můžete na nich samozřejmě nakoupit vánoční ozdoby i dárky, ale samotný vstup je zdarma. I samotná procházka a vdechování vánoční atmosféry vám zaručí skvělý zážitek.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Vídeň bezpečná?

Vídeň patří k nejbezpečnějším městům v Evropě. V centru se nemusíte vůbec bát. Dejte si jen pozor na případné kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy ve Vídni?

Skvělým způsobem pohybu po centru je chůze. Pokud je nevlídné počasí, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu.

Je MHD ve Vídni bezpečná?

Ano, ve Vídni můžete pohodlně a bezpečně jezdit městskou hromadnou dopravou. Dávejte si jen pozor na případné kapsáře.

Kdy navštívit Vídeň?

Vídeň lze navštívit celoročně. V letních měsících zde bývá hodně turistů a také vysoké teploty. Záleží na vašich prioritách.

Domluvím se ve Vídni anglicky?

Ano, ve Vídni se domluvíte velice dobře anglicky. Případné dotazy směřujte spíše na mladší a střední věk místních.

Co mám ve Vídni ochutnat?

Místní speciality. Vídeňský řízek, Císařský trhanec, Sachrův dort a Vídeňský jablečný štrůdl.

Je ve Vídni Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Vídně dostanu?

Ideálně letadlem, ale můžete použít také dobrého vlakového propojení se zbytkem Evropy.

Lze ve Vídni platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko