Parky ve Vídni

Jako každé větší město má i Vídeň své krásné parky. Někdy jsou to spíše drobnější lesíky v centru města, jindy jsou to pečlivě udržované rozkvetlé zahrady. Tak či tak, určitě v nich načerpáte sílu na další procházky po městě.

Pokud máte rádi procházky v parku nebo si chcete na chvilku jen tak sednout a odpočívat, ve Vídni je rozhodně z čeho vybírat. Některé parky jsou rušnější, jiné jsou rozlehlé a klidné, další jsou ideální pro rodiny s dětmi či pro sportovce, jisté však je, že si každý přijde na své.

Stadtpark

Stadtpark neboli vídeňský městský park se rozkládá od Ringstraße až po Heumarkt. Rozhodně to není žádný drobeček, jeho plocha dohromady zabírá několik desítek tisíc metrů čtverečných. Je rozdělen na dvě části, které od sebe odděluje řeka Vídeňka.

Více informací

Blumengaerten Hirschstetten

Zahrada Blumengaerten Hirschstetten je to pravé místo pro všechny, kdo milují rozkvetlé barevné záhony přetékající jak známými, tak exotickými druhy květin, které se zde pěstují už od 50. let minulého století. Kromě barevných záhonů si můžete přijít prohlédnout také skleníky a nejrůznější zookoutky s želvami, kozami či ptáky.

Botanická zahrada Vídeňské univerzity

Historie botanické zahrady, která je součástí Vídeňské univerzity, sahá až do poloviny 18. století. V současné době se v ní nachází okolo 11,5 tisíce druhů rostlin včetně tropických. V zahradě se nacházejí také velké skleníky, veřejnosti je však přístupný pouze ten s tropickými rostlinami.

Türkenschanzpark

Veřejné prostranství plné zeleně a s četnými jezírky je tím pravým místem, kde se můžete na chvíli posadit a odpočinout si od ruchu velkoměsta. Se svou rozlohou 150 tisíc metrů čtverečních se řadí mezi největší vídeňské parky. Můžete v něm spatřit všelijaké zajímavé tropické rostliny, udělat si piknik na jedné z prostorných luk nebo vystoupat na rozhlednu, která se v něm nachází.

Donau Park

Donau Park se sice nachází trošku dál od centra, ale i tak rozhodně stojí za návštěvu. Ocení ho také sportovci a rodiny s dětmi. Je v něm totiž venkovní posilovna, tenisové kurty, skatepark i dětská hřiště. Dalším velkým lákadlem je rozhledna, z níž budete mít Vídeň jako na dlani.

Parc Setagaya

Parc Setagaya je ta pravá oáza klidu a místo, které musí navštívit každý milovník Japonska. Jedná se o půvabnou malou zahradu v japonském stylu plnou nádherně kvetoucích stromů. V okolí jezírka můžete spatřit ryby a želvy. Zahradu je však možné navštívit pouze od jara do podzimu, od listopadu do března je totiž zavřená.

Schwarzenberg Park

Schwarzenberg Park je poměrně rozlehlý park ideální na delší procházky v přírodě. Budete si připadat jako v lese – najdete zde jezírka, potůčky, vysoké stromy, spoustu nejrůznějších cestiček a především spoustu zeleně.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko