Nejlepší místa pro panoramatickou fotku ve Vídni

Procházet se vídeňskými ulicemi je samo o sobě zážitek, ale co teprve najít místo, odkud budete mít celé rakouské hlavní město jako na dlani! Přinášíme vám tipy na pár míst, odkud budete mít dokonalý rozhled a odkud pořídíte ty nejlepší panoramatické fot­ky.

Jubiläumswarte

Jeden z nejkrásnějších výhledů do okolí se vám naskytne po vystoupání 183 schodů na vyhlídkovou plošinu rozhledny Jubiläumswarte. Ta se nachází na západním okraji Vídně a je vysoká 31 metrů. K rozhledně se dostanete po jedné z turistických stezek nebo městskou hromadnou dopravou.

Haus des Meeres

Ve výšce 50 metrů nad zemí se nachází střešní terasa akvária Haus des Meeres s kavárnou a barem, takže si kromě výhledu můžete vychutnat i šálek dobré kávy. Na terasu vede 192 schodů, takže se sice trochu zapotíte, ale výhled za to určitě stojí.

Leopoldsberg

Kopec Leopoldsberg s kostelem na vrcholu je zřejmě nejznámějším vídeňským kopcem. Je vysoký 425 metrů a i když vás na něm žádné schody nečekají, určitě se cestou na vrchol trochu zapotíte. Krásný výhled do širokého okolí vám to však určitě vynahradí.

Vídeňské obří kolo

Vídeňské obří kolo v zábavním parku Prátr na našem seznamu rozhodně nesmí chybět. Pokud chcete trošku netradiční výhled do okolí a nemáte strach z výšek, neváhejte a vyzkoušejte ho. V nejvyšším místě kolo dosahuje výšky téměř 65 metrů, takže skvělý výhled na město máte zaručen.

Gloriette

Gloriette u zámku Schönbrunn je skvělým řešením pro všechny, kteří si chtějí užít krásný výhled na město, ale z představy výstupu na věž se jim dělá mdlo. Uvnitř se nachází kavárna se skvělým pečivem, takže si kromě výhledu můžete udělat i přestávku na občerstvení.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko