Stade de France v Paříži

Stade de France v Paříži

Stade de France, se svou kapacitou přes 81 000 míst, je jedním z největších v Evropě. Ovšem nenechte se zmást, na tomto stadioně nesídli slavný klub Paris Saint-Germain, ale je domovem hlavně francouzské fotbalové reprezentace. Naleznete jej na předměstí Saint-Denis. Byl vybudován v roce 1998 jako hlavní stadion pro mistrovství světa ve fotbale, ale dnes má i jiné využití než jen na fotbalové utkání.

Tento stadion má jednu vychytávku, a tou jsou výsuvné tribuny, které pak vytvoří prostor pro atletickou dráhu. Takže krom fotbalu se zde konají atletické závody, zápasy rugby i kulturní akce jako např. koncerty. Vystoupily zde takové hvězdy jako Madona, ACDC, Rihanna, Ed Sheeran či Coldplay. Mezi nejvýznamnější sportovní akce, které se zde udály, patří již zmiňované MS 1998 a ME 2016 ve fotbale, 2× finále ligy mistrů i světový šampionát v rugby v roce 2007.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

93200 Saint-Denis
Francie

Související obsah

Tour Montparnasse v Paříži
Tour Montparnasse
Pařížská radnice
Pařížská radnice
École Militaire v Paříži
École Militaire
La Grande Arche v Paříži
La Grande Arche
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie