Nejpůsobivější budovy v Paříži

Pokud Vás zajímají netradiční budovy, nabízíme Vám tipy, které Vás jistě zaujmou.

Tour Montparnasse

Pokud chcete na vlastní oči zažít jeden z nejlepších výhledů na celou Paříž, rozhodně nesmíte vynechat mrakodrap Tour Montparnasse v centru Paříže. Tento mrakodrap má ohromujících 210 m a vlastní taky jeden z nejrychlejších výtahů v celé Evropě.

Více informací

Pařížská radnice

Pokud očekáváte jen jednotvárnou nudnou budovu, tak jste na omylu, protože Pařížská radnice je v podstatě komplex budov se svými nádvořími. Tato nádvoří měla své využití již od začátku jako místo výkonu poprav nebo na různé oslavy.

Více informací

École Militaire

Tato historická památka, známá jako vojenská škola, byla vybudována v 18. století. Nachází se nedaleko Eiffelovy věže a Invalidovny. Původně sloužila jako vojenská škola pro chlapce z chudších šlechtických rodin, určitou dobu si zde pobyl taky Napoleon Bonaparte. Později prostory této budovy sloužily také k významnějším oslavám státních svátků.

Více informací

La Grande Arche

Tuto stavbu moderní architektury není možné přehlédnout a pro její tvar ji poznáte ihned. La Grande Arche je postavena podle vítězného oblouku a nachází se v moderní čtvrti La Défense.

Více informací

Stade de France

Stade de France, se svou kapacitou přes 81 000 míst, je jedním z největších v Evropě. Ovšem nenechte se zmást, na tomto stadioně nesídli slavný klub Paris Saint-Germain, ale je domovem hlavně francouzské fotbalové reprezentace. Naleznete jej na předměstí Saint-Denis. Byl vybudován v roce 1998 jako hlavní stadion pro mistrovství světa ve fotbale, ale dnes má i jiné využití než jen na fotbalové utkání.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie