Tipy na výlet pro milovníky přírody v Paříži

V případě, že trávíte v Paříži delší dobu nebo už máte všechny populární místa navštívené, tak můžeme doporučit takový útěk z víru velkoměsta, a to právě do přilehlých lesoparků. Ty najdeme v Paříži dva a oba byly vybudovány v 60. letech 19. století.

Boulogneský lesík

Tento lesík najdete na západním okraji Paříže. Hlavním lákadlem jsou zde dvě velká jezera, po kterých se můžete projet na lodičkách. Dále se zde mísí mnoho druhů stromů, květin a keřů. Mnoho druhů rostlin můžete obdivovat například v obrovském komplexu skleníků jménem Jardin des Serres d'Auteuil. Návštěvu tohoto lesíku doporučujeme pouze za denního světla. V noci se to zde hemží narkomany a prostitutkami.

Vincenneský lesík

Druhý z pařížských lesoparků leží na východním předměstí. Stejně jako Boulogneský lesík, tak i zde jsou umělá jezírka, po kterých se můžete projet na lodičkách. Sportovního vyžití je tu také dostatek, a to od jízdy na kole či použití baseballového hřiště. Součástí parku je i menší Zoo, která má dost temnou historii a místní na ní nejsou zrovna hrdí. Dříve zde totiž byla i „lidská“ expozice, která se skládala z několika domorodých vesniček s obyvateli francouzských kolonií.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie