Památky zdarma v Paříži

I když se může zdát, že jsou v Paříži veškeré přístupy pro průzkum krás města placené, najde se zde i řada památek, muzeí a míst, na které se dostanete zcela zdarma. U některých památek, které jsou placené, jsou vstupy pro děti do 18 let a studenty do 26 let zdarma. Zde Vám přinášíme seznam těch nejznámějších památek, které jsou zcela zdarma.

Bazilika Sacré-Coeur

Bazilika Sacré-Coeur leží na vrcholku Montmartru. Je považována za jeden z nejkrásnějších kostelů vůbec a pro svou krásu je zároveň jedním z nejvíce fotografovaných míst v Paříži. Tato památka byla dokončena na začátku 19. století, původně jako památník francouzských vojáku, kteří bojovali ve francouzsko-pruské válce.

Kostel Madelaine

Výstavba tohoto kostela trvala dlouhou dobu a během této doby se několikrát hovořilo o jiných využitích. Nakonec byl tento objekt vysvěcen jako kostel sv. Máří Magdalény, jejíž sochu nalezneme uvnitř objektu. Díky jeho sloupům, které Váš zrak uchvátí jako první, si můžete připadat jako ve starověkém Řecku.

Elysejský palác

Tato krásná budova, ležící v centru Paříže, slouží jako prezidentské sídlo. Navštívit ho můžete pouze třetí víkend v září během Dnů evropského dědictví.

Královský palác

Královský palác je historicky jednou z nejstarších památek města. V dnešní podobě tvoří komplex budov, ve kterých sídlí státní rada, ústavní rada, ministerstvo kultury, soud, ale také Národní divadlo. Leží v blízkosti muzea Louvre.

Aréna Lutetia

Jedná se o částečně zrekonstruovaný amfiteátr, který byl postaven v 1. stol. n. l., a ve své době byl schopen pojmout až 15 000 lidí. V současné době tvoří s přilehlým okolím veřejný park, do kterého se můžete podívat po celý rok v kteroukoli hodinu.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie