Notre-Dame v Paříži

Notre-Dame v Paříži

Jedna z největších chloub Paříže byla postavena v letech 1163–1345 a leží na ostrově Cité. Řadí se také mezi nejvýznamnější křesťanské chrámy. Vzhled katedrály byl však během let, a to převážně kvůli Velké francouzské revoluci, poškozen natolik, že bylo potřeba její rekonstrukce. Jednu dobu se dokonce uvažovalo o jejím zboření, to však zvrátil Napoleon I., který se zde dokonce nechal korunovat na císaře a později se také o záchranu této katedrály zasloužil sám Victor Hugo.

Bohužel katedrála Notre-Dame si v dubnu 2019 prošla opět neštěstím v podobě požáru. Podařilo se zachránit dvě věže, shořela však střecha, krov a nepodařilo se zachránit ani sanktusník. Poznamenalo to nejen návštěvnost katedrály samotné, ale dotklo se to celkově turismu v Paříži, který poklesl. Pro opravy, které v současné době stále probíhají a podle odborníků budou probíhat ještě nejméně 5 let, si proto krásu a klid katedrály budete moci vychutnat až později.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

6 Parvis Notre-Dame - Pl. Jean-Paul II
75004 Paris
Francie

Související obsah

Eiffelova věž v Paříži
Eiffelova věž
Vítězný oblouk v Paříži
Vítězný oblouk
Notre-Dame v Paříži
Notre-Dame
Pantheon v Paříži
Pantheon
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie