Nejlepší vinárny v Paříži

Jste-li tedy fanoušky vína a rádi si dopřejete kvalitní a chutné víno, Paříž Vám nabízí mnoho vináren, které stojí za to vyzkoušet. Pojďme si pár z nich představit.

Willi’s Wine Bar

Při hledání vhodné vinárny v Paříži nesmíte ze svého seznamu vynechat právě Willi’s Wine Bar, který je v Paříži naprostou legendou. Funguje již 40 let a zajímavostí je, že ho založil Angličan. Nabízí zde vína z celé země, ale speciální vztah mají k vínům z údolí řeky Rhône.

Frenchie Bar á Vins

Vinárna Frenchie Bar á Vins Vám nabídne kombinaci francouzských i zahraničních vín, jak lahvových, tak rozlévaných.

Septime La Cave

Jedná se o poměrně malou vinárnu a je takovou menší sestrou stejnojmenné restaurace, která se pyšní Michelinskou hvězdou. Nemusíte se ale bát, výběr vína mají bohatý a určitě si zde přijdete na své.

Le Baron Rouge

Ať už jste znalci vína či jen občasní degustátoři, v Le Baron Rouge Vám s radostí pomohou vybrat víno, které Vám bude vyhovovat na základě Vašich preferencí. Stěny jsou zde pokryty lahvemi s vínem a interiér je doplněn o dřevěný nábytek.

Ô Chateau

Mezi další velmi oblíbené vinárny patří i Ô Chateau, která nabízí přes 1 000 druhů lahvových vín. Můžete se také přihlásit na ochutnávku vín.

228 Litres

Vinárna 228 Litres Vás uchvátí nejen pro svou intimní a pohodovou atmosféru, ale i pro svůj bohatý výběr vín, mezi nimiž naleznete i spoustu biodynamických a přírodních vín.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie