Muzea zdarma v Paříži

Chtěli byste poznat trochu historie a neutratit při tom žádné peníze? Tak vězte, že to jde i v Paříži. Pařížané pro Vás připravili výběr muzeí, kde je vstup zcela zdarma.

Muzeum Victora Huga

Jedná se o starý dům, ve kterém žil a pracoval po 16 let svého života básník a spisovatel Victor Hugo. Victor Hugo obýval byt v druhém poschodí. Byt se skládá ze 7 místností, které zobrazují jednotlivé části jeho života. K vidění je zde původní nábytek, knihovna, ručně psané dopisy a také část z jeho výkresů.

Více informací

Petit Palais

Stejně jako Muzeum Orsay, byl taky Petit Palais vystavěn při příležitosti světové výstavy v roce 1900. Patří k mnoha dalším historickým památkám Paříže. Jedná se muzeum výtvarného umění s obrazy, sochami a uměleckými předměty napříč celou historií.

Více informací

Muzeum moderního umění

Už z názvu nám všem asi dojde, co nás bude v tomto muzeu čekat. Pařížské muzeum moderního umění najdeme v budově Palais de Tokyo, kterou najdeme – kde jinde než u řeky Seiny. Zde vystavená sbírka sem byla přesunuta z muzea Patit Palais. Na stálé výstavy je vstup zdarma, pouze na ty dočasné si budete muset něco málo připlatit.

Muzeum Carnavalet

Pokud by Vás zajímala podrobná historie Paříže, tak bude nejlepší navštívit muzeum Carnavalet. V tomto muzeu naleznete historii města od jeho založení až po současnost. Je tak veliké, že Vám zřejmě nebude stačit jedna prohlídka na to, abyste ho prošli celé. O jeho velikosti svědčí i fakt, že je dokonce ve dvou palácích, a to Hotel Carnavalet a Hotel Le Peletier.

Více informací

Muzeum Cognacq-Jay

Toto muzeum nese svůj název podle jmen manželského páru, který vytvořil sbírku umění z 18. století, kterou zde můžete obdivovat. Jména tohoto páru byla Ernest Cognacq a Marie-Louise Jay. Patří k jednomu z menších muzeí, ale milovníci uměleckých obrazů a soch si zde přijdou na své.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie