Restaurace s výhledem na Paříž

Paříž doslova překypuje luxusními restauracemi, které mají navíc nádherné prostory a nabídnou Vám vysokou úroveň jak obsluhy, tak i jídla. Najdou se ale mezi nimi i takové, které Vám kromě toho nabídnou navíc i krásný výhled na různé části Paříže. Kdo by si také nechtěl vychutnat chutnou večeři při pohledu na rozsvícenou Eiffelovu věž či jiné památky. Restaurací s výhledem na Paříž je mnoho, pojďme si tedy představit alespoň pár z nich.

Le Jules Verne

Restaurace Le Jules Verne sídlí v druhém patře Eiffelovy věže. Michelinským průvodcem byla ohodnocena jednou hvězdou, patří tedy mezi ty luxusnější a finančně náročnější restaurace. Kromě typické francouzské kuchyně z pečlivě vybíraných surovin Francie, Vám také nabídne jedinečný pohled přímo z Eiffelovy věže.

58 Tour Eiffel Restaurant

Jedná se o druhou restauraci, která má tu čest sídlit přímo v Eiffelově věži, a to konkrétně v jejím prvním patře. Pohostí Vás zde typickou francouzskou kuchyní a při vychutnávání Vašeho pokrmu navíc zažijete dechberoucí výhled z Eiffelovy věže.

La tour d’Argent

Tato historická restaurace v Paříži nese ocenění jedné Michelinské hvězdy. Jejich specialitou je hlavně tradiční francouzské jídlo „Canard à la Presse“, tedy pokrm z kachního masa.

L’oiseau Blanc Restaurant

Další z vyhlídkových restaurací, kde máte výhled na Eiffelovu věž a zbytek Paříže, a která má navíc také Michelinskou hvězdu. Na francouzské speciality si sem můžete zajít na oběd či večeři. Jedná se o velmi komfortní restauraci opět s prosklenými prostory, díky kterým máte Paříž jako na dlani.

Kong

Restaurace Kong, pocházející z roku 2003, se nachází na střeše Haussmannovy budovy a je zastřešená pod skleněnou kopulí. Díky provedení střechy se Vám dostane krásného výhledu napříč Paříží.

Les Ombres

Les Ombres je jeden z podniků, který se může chválit svým nezapomenutelným pohledem na Eiffelovu věž. Leží totiž přímo naproti ní. Restaurace však neuspokojí jen Vaše oči, ale pochutnáte si zde také na skvělém jídle.

Le Ciel

V restauraci Le Ciel si můžete vychutnat pohled na Eiffelovu věž z moderního prostředí. Její kapacita je až 177 lidí. Jen je potřeba dát si pozor na to, jaké místo na jídlo si zvolíte. Podle místa k sezení se může totiž odvíjet také cena za pokrm.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie