Levné restaurace v Paříži

Pokud přímo netrváte na luxusu a peněženky se Vám neprohýbají ve švech váhou nadbytečných financí, můžete ochutnat francouzské speciality i ve skromnějších restauracích, kterých je zde opravdu hromada.

Nemusíte se ale obávat, pochutnáte si i zde. Velmi příjemným zážitkem může být také využití tzv. Market foods. Jsou to v podstatě „tržnice“ s jídlem, kde je všehochuť a určitě si vyberete. Další velmi oblíbenou levnější variantou, kde se najíst, jsou tzv. Crepes, tedy palačinkárny, které jsou také na každém rohu Paříže. Nejste-li zrovna fandou Nutelly a banánu, ve spoustě těchto palačinkáren najdete také slané varianty, například se šunkou a sýrem. Vyhledávané jsou také restaurace, které nabízí sendviče, burgery anebo klasické pekárny.

TIP PRO VÁS: Ze zkušenosti každého cestovatele – pokud se chcete dobře najíst za dobrou cenu, nehledejte restaurace na hlavních třídách a u nejznámějších památek, ale popojděte si do některých z menších přilehlých uliček. Trochu je prozkoumejte a uvidíte, že narazíte na malou restauraci, kde se budete olizovat až za ušima. Využít můžete také toho, že téměř každá restaurace má fixní cenu na menu (zvlášť na obědy, někdy i na večeře), kde dostanete předkrm + hlavní chod + dezert. Je to jeden ze způsobů, jak se pořádně najíst za rozumnější cenu.

La Petit Vendome

Jedna z mnoha levnějších restaurací, kde Vám nabídnou francouzskou kuchyni, ale také sendviče. Můžete sem zavítat na oběd či večeři. Mnoho lidí tvrdí, že zde mají nejlepší sendviče v Paříži, tak co to vyzkoušet?

La Petite Rose Des Sables

Chcete se najíst v prostředí, ze kterého čiší útulnost a kde si budete připadat jako doma? Pokud ano, tohle je pro Vás ta správná volba. V této restauraci Vám nabídnou typickou francouzskou kuchyni a vítáni jsou zde také vegetariáni.

Chartier

Chartier je tradiční francouzská restaurace, která Vás ráda přivítá na oběd, večeři či pozdní večeři. Nejedná se o žádné vysoké kulinářské umění, ale za příjemnou cenu zde zaplníte prázdné žaludky.

Fermier Gourmet

Opět menší restaurace, která Vám nabídne francouzskou kuchyni nebo například i steaky. V nabídce jsou také vegetariánské a bezlepkové pokrmy.

Grenier Au Pain

Tato restaurace nebo pekárna chcete-li, byla několikrát po sobě ohodnocena za nejlepší bagetu v Paříži. Suroviny pro výrobu jejich pečiva jsou pečlivě vybírány mezi místními farmáři. Jídlo i s pitím zde seženete pod 7 €.

Bistrot Victoires

Levná restaurace, kde Vám naservírují francouzské klasiky. I přes to, že leží v blízkosti Louvru, se zde najíte za bezkonkurenční ce­ny.

Big Fernand

Pokud byste snad neměli chuť na francouzskou kuchyni, můžete sáhnout po burgerové klasice, která nikdy neomrzí. Jedním z podniků, které nabízí právě burgery, je také Big Fernand. A jelikož mají po Paříži na šest poboček, nebude těžké je najít.

Hank Burger

Burgery pro vegetariány se v poslední době velmi rozšířily a pochutná si na nich i mnoho masožravců. Mezi jedny z nejlepších vegetariánských burgerů patří také restaurace Hank Burger, která Vám nabídne chutné jídlo za rozumné peníze. Tato síť restaurací však nekončí jen u burgerů. V restauraci Hank Pizza Vám nabídnou i vegetariánskou pizzu a mnoho dalšího.

Deux Fois Plus De Piment

Pro oblíbenou čínskou nebo asijskou kuchyni nemusíte daleko. V Paříži najdete nespočet těchto restaurací. Jednou z nich je také Deux Fois Plus De Piment.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie