Nejlepší věci v Londýně zdarma

Londýn patří mezi nejdražší města, drahé je ubytování, strava i doprava. Přestože se ceny rok od roku zvyšují, příliv turistů neutichá. Ale i tady se nabízí spousta aktivit, kvůli kterým do peněženky sahat nebudete muset. Jsou totiž zcela zdarma.

Tip Památky zdarma v Londýně

St Martin’s in the Fields

Kromě několika filmů (Notting Hill, Sherlock, Enigma) se dostal anglikánský kostel na Trafalgarském náměstí do podvědomí díky pravidelným poledním a večerním koncertům v pondělí, úterý a pátek.

Více informací

The Scoop

Pokud se nejedná o malá ne tolik známá divadla, má Londýn nasazené ceny za představení dost vysoko. V létě zcela zdarma, na čerstvém vzduchu s výhledem na Tower Bridge, bez společenského oblečení a s atmosférou pravého Londýna si můžete kulturní akci užít v amfiteátru The Scoop.

Více informací

Tate Britain

Spolu s Tate Britain, Tate Liverpool a Tate St Ives je součástí tzv. Tate Gallery. Jedná se o britské národní muzeum moderního umění. Zajímavá je už samotná budova, ve které se výstaviště nachází. Byla to elektrárna Bankside na řece Temži. Jako galerie byla poprvé představena v květnu roku 2000. Až do půlnoci můžete zcela zdarma denně obdivovat moderní umění; každý první pátek v měsíci ji obohatí ještě koncert živé hudby.

London’s Street Art by Banksy

Nikdo neví, jak vypadá, přesto jeho malby miluje celý svět. V ulicích Londýna se nachází několik maleb neznámého umělce Banksyho. Normálně se jeho tvorba nachází v několika významných galeriích, Vy si ale můžete sestavit procházku městem, a to právě po stopách tohoto kontroverzního malíře.

nástupiště 9¾ na nádraží King’s Cross

Kdo by se nechtěl podívat do Bradavic. Toto přání se Vám zřejmě nesplní, můžete se mu alespoň částečně přiblížit. Potřebné nástupiště 9 a ¾ byste asi nenalezli na žádném londýnském nádraží. Právě proto jej nechalo King’s Cross podle filmu vytvořit a umístilo do něj artefakt této scény. Do zdi je zde zabudován pojízdný košík, který imituje cestu do světa magie. A pokud se Vám návštěva Warner Bros. Studia prostě nezamlouvá, potěší Vás obchůdek se suvenýry Harryho Pottera, který se nachází též na nádraží King’s Cross.

Speaker’s Corner

Speakers’ Corner je tradiční místo pro veřejné debaty a projevy na severovýchodě parku Hyde Park poblíž oblouku Marble Arch. Na jakékoliv téma zde podle zákona může mluvit úplně kdokoliv. Místo má své historické opodstatnění.

Více informací

Buckingham Palace

Dříve skromnější budovu nechal v 18. století postavit vévoda z Buckinghamu jako rodinný dům. O sto let později ji nechal do dnešní podoby zvětšit král Jiří IV. Pokud nejste panovník země, významný politik či zaměstnanec paláce, do oficiálního sídla monarchie se bohužel nedostanete.

Více informací

Sky Garden

Nejvýše položená veřejně přístupná zahrada v Londýně nabízí 360stupňový výhled na město. Přestože je vstup do zahrad volný, musíte si jej zarezervovat na jejich webových stránkách. Nevěšte hlavu, když se do rozhledny nedostanete ve Vámi vybraný čas.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa