Památky zdarma v Londýně

Takový výlet do Londýna pro celou rodinu může vyjít pěkně draze. I v Londýně ale existují místa, která své krásy nabízejí zcela zdarma. Můžete tak navštívit vesměs všechna státní muzea a galerie, parky, kulturně zajímavé městské čtvrti nebo třeba kostely.

National Gallery

Národní galerie se nachází v centru Londýna přímo na známém Trafalgarském náměstí. Byla založena v roce 1823 a obsahuje sbírku více než 2 300 obrazů z období od poloviny 13. století do roku 1900.

Více informací

Natural History Museum

Přírodopisné muzeum v londýnské čtvrti Chelsea bylo založeno v roce 1881 a jeho sbírka v současné době obsahuje přes 80 milionů předmětů. Muzeum je rozděleno na pět hlavních sekcí podle témat – zoologie, mineralogie, entomologie, paleontologie a botanika.

Více informací

Sky Garden

Nejvýše položená veřejně přístupná zahrada v Londýně nabízí 360stupňový výhled na město. Přestože je vstup do zahrad volný, musíte si jej zarezervovat na jejich webových stránkách. Nevěšte hlavu, když se do rozhledny nedostanete ve Vámi vybraný čas.

Více informací

Tower Bridge

Tower Bridge je asi jeden z nejznámějších visutých mostů na světě. Stojí nedaleko hradu Tower a spojuje londýnské City s městskou částí Tower Hamlets. V místě stavby vede pod vodou jedna z linek metra. Po mostě se můžete projít, projet doubledeckerem, objednat si tour s průvodcem a dostat se i na horní lávky nebo si jen sednout na břeh Temže a pozorovat okolní ruch.

Více informací

St Paul’s Church

Nepleťte si jej se stejnojmennou katedrálou, která je zpoplatněná. Díky dřívější spolupráci s nedalekým divadlem se kostelu svatého Pavla ze 17. století někdy říká Actor’s Church. Nachází se na piazze Covent Garden a je zde pohřben například mim Charlie Chaplin a vdávala se v něm hudebnice Gwen Stefani.

Horse Guards Parade

Horse Guards Parade je velké přehlídkové prostranství, které za vlády Jindřicha VIII. fungovalo jako kolbiště pro rytířské turnaje. Dnes se zde konají každoroční oslavy královny Alžběty II. Na konci 20. století sloužilo místo jako parkoviště, po bombovém útoku v jedné z dodávek bylo parkoviště zrušeno. Prostranství přilehlé k parku St. James je lemováno řadou soch a trofejí a ze zadní strany se nachází sídlo britského premiéra, ke kterému ovšem není umožněn přístup.

Leadenhall Market

Návštěva Leadenhallského trhu se může zdát jako návrat do viktoriánské doby. Přestože obchody v tomto zastřešeném tržišti mohou být moderní, design navozující pocit starodávna s úspěchem dodržují. Na zachycení tohoto místa budete potřebovat širokoúhlý objektiv, jinak se Vám rozsáhlé a vysoké uličky nepodaří zachytit.

Více informací

The Scoop

Pokud se nejedná o malá ne tolik známá divadla, má Londýn nasazené ceny za představení dost vysoko. V létě zcela zdarma, na čerstvém vzduchu s výhledem na Tower Bridge, bez společenského oblečení a s atmosférou pravého Londýna si můžete kulturní akci užít v amfiteátru The Scoop.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa